captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: Levo Tolstojaus „Prisikėlimas“

Vienas  seniausių radijo vaidinimų yra sukurtas pagal rusų klasiko Levo Tolstojaus romaną „Prisikėlimas“. Šio kūrinio pagrindas – realus teismo procesas, kurį rašytojas menine kalba aprašė savo dvasinės krizės metais.
Rusų klasikas Levas Tolstojus.
Rusų klasikas Levas Tolstojus.

Vienas seniausių radijo vaidinimų yra sukurtas pagal rusų klasiko Levo Tolstojaus romaną „Prisikėlimas“. Šio kūrinio pagrindas – realus teismo procesas, kurį rašytojas menine kalba aprašė savo dvasinės krizės metais, per romano personažą Nechliudovą išsakė savo gyvenimo filosofiją.

Praregėjimo ir dvasinio apsivalymo metais neatpažįstamai pasikeitė ir pats rašytojas.

Norėdamas įgyvendinti savąjį žmogaus gėrio supratimą, Levas Tolstojus nutraukė visus ryšius su buvusiu pasauliu ir atsisakė savo didžiulių turtų. Visa tai sukelė jo šeimos nepasitenkinimą ir nesutarimus. Pagaliau 82 metų senolis slapta pabėgo iš namų, Deja, ši kelionė į nežinią užsibaigė tragiškai – rusų literatūros klasikas susirgo ir mirė nedidelėje geležinkelio stotelėje vėlyvą 1910-ųjų rudenį.

Radijo vaidinimas pagal Levo Tolstojaus romaną „Prisikėlimas“ įrašytas 1953 m.

Režisierius Alfas Radzevičius. Vaidina aktoriai: Nechliudovą – Stepas Jukna, Maslovą – Monika Mironaitė, Teismo pirmininką – Juozas Siparis, Pirklį  – Juozas Rudzinskas, Autorių – Jonas Kavaliauskas. Taip pat vaidina aktoriai Kazys Simaška, Alfas Radzevičius ir Antanas Saulevičius.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė.Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ gruodžio 8 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ  gruodžio 9 d. 01.05 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...