captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: nešvarūs mūsų skalbiniai

Tarptautinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ prieš trejus metus pradėjo kampaniją, kuria ragina didžiuosius gamintojus iki 2020-ųjų atsisakyti pavojingų cheminių medžiagų, taikyti atsargumo principą renkantis jų pakaitalus ir viešinti informaciją apie gamybos procesų taršą.

Dauguma naujų drabužių net penktą kartą skalbiami aplinką teršia pavojingomis medžiagomis, kurios neskyla į natūralias, kaupiasi gyvuose organizmuose  ir sutrikdo žmonių bei gyvūnų hormoninę sistemą. Taip yra todėl, kad drabužių gamyboje naudojamos pavojingos cheminės medžiagos ne tik nuodija Kinijos upes, bet lieka audiniuose ir taršą paskleidžia po visą pasaulį.

„Mados pramonė mus nuolat verčia jaustis nemadingais“, – pastebi atsakingos mados tendencijomis besidominti tinklaraščio autorė. – Bet niekas neturėtų kentėti dėl to, ką dėvime“.

Tarptautinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ prieš trejus metus pradėjo kampaniją, kuria ragina didžiuosius gamintojus iki 2020-ųjų atsisakyti pavojingų cheminių medžiagų, taikyti atsargumo principą renkantis jų pakaitalus ir viešinti informaciją apie gamybos procesų taršą. 27 prekių ženklų atstovai jau prisijungė. Tarp tų, kurie svarsto tai padaryti, yra ir Lietuvos bendrovė.

Apie audinius, ekologiškus ženklus tekstilei ir kitus svarbius aspektus, kuriuos derėtų turėti omenyje norintiems dėvėti išties švarius drabužius – pirmadienio, gruodžio 8 d. laidoje „Vienkartinė planeta“ 16.03 val. Laida kartojama sekmadieniais 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...