captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 55-erius metus tuometinės LTSR valstybinės konservatorijos Liaudies instrumentų katedroje buvo įsteigta akordeono specialybė. Būdamas itin populiarus buitinio muzikavimo ir lengvosios muzikos žanro instrumentas, akordeonas sunkiai skynėsi kelią į profesionalųjį muzikos meną. Apie akordeono meno raidą Lietuvoje – pirmadienio viktorinoje. 

„Mes nesiekiame perrašyti istorijos. Mums svarbu atkreipti dėmesį į pergalę, kuri smarkiai prisidėjo prie to, kas mes dabar esame“, – teigia Žemaičių kultūros draugijos narys, architektas Algirdas Žebrauskas, kalbėdamas apie Telšiuose kylantį paminklą, įamžinsiantį Durbės mūšio atminimą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ne visos monografijos nusipelnė dulkėti universitetų bibliotekų lentynose. Ypač humanitarinės, meninės srities mokslininkai neretai rašo apie dalykus, įdomius ir nespecialistui. Kai kurie netgi tyčia renkasi nestandartinius, tarsi neakademinius objektus. Arba į įprastą temą pažvelgia nauju kampu“, – pastebi literatūros kritikė Emilija Visockaitė, su rubrika „Malonumas skaityti“ pristatydama dvi monografijas – Tomo Vaisetos „Nuobodulio visuomenė. Kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964-1984)“ (išleido Naujasis židinys-Aidai) ir Nerijaus Mileriaus „Apokalipsė kine“ (Vilniaus universiteto leidykla).

Prieš 55-erius metus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (tuomet – LTSR valstybinės konservatorijos) Liaudies instrumentų katedroje buvo įsteigta akordeono specialybė. Būdamas itin populiarus buitinio muzikavimo ir lengvosios muzikos žanro instrumentas, akordeonas sunkiai skynėsi kelią į profesionalųjį muzikos meną. Tuo metu daugelis muzikantų neįvertino šio instrumento galimybių, netikėjo, kad jis gali užimti solidžią vietą atlikimo mene bei pelnyti pripažinimą. Apie profesionaliojo akordeono meno raidą Lietuvoje – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 8 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...