captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Salakas

Šiandien Salakas yra didžiausias Zarasų rajojo seniūnijos centras, neseniai atšventęs 500 metų jubiliejų. Miesteliui privilegijos buvo suteiktos dar 1713 m. 
Salakas. A. Marovo nuotr.
Salakas. A. Marovo nuotr.

Šiandien Salakas yra didžiausias Zarasų rajojo seniūnijos centras, neseniai atšventęs 500 metų jubiliejų. Miesteliui privilegijos buvo suteiktos dar 1713 m. Tuo metu veikė malūnas, sūrinė, alaus darykla. Apylinkėse garsėjo staliai, mokėję ir namus statyti, ir baldus dirbti, taip pat važių meistrai, tinklų mezgėjai, milo ir veltinių vėlėjai. Iš verslų svarbiausi buvo žvejyba ir miško darbai.

Salako gyventojai lankytojus kviečia pasivaikščioti miestelio gatvėmis, laukais ir miškais, prakalbinti aukštaitiška šnekta sutiktą žmogų ir suprasti, kiek daug jo širdyje meilės savam kraštui ir gimtajai žemei. Kiek daug rasis sodybų, kuriose su meile sodinamas medis, puoselėjama gėlė. Salako žmonės ragina pažiūrėti į nagingų vyrų rankas, kurios raižo ir dailina medį, atverti senas audėjų skrynias. Kiek jose nuostabių įmantriais raštais išmargintų staltiesių, lovatiesių, rankšluosčių! Pasiklausykite skambių krašto dainų ir armonikos. Tada suprasite, kuo gražus Salakas.

Salako miestelio šerdis – bažnyčia. Lankytini lituanistikos puoselėtojo Salako krašte Antano Poderio namai. Apie viską pasakoja mokytoja, kraštotyrininkė Vida Žilinskienė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gruodžio 13 d., 15. 03 val. ir pirmadienį, gruodžio 15 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...