captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ar literatūros pamokos neatbaidys nuo knygų?

„Atrodo, jog literatūros pedagogikos strategus persekioja baimė, kad žmogaus raida baigiasi su mokyklos baigimu, tad stengiamasi sugrūsti į programą kone viską, kas sukurta per kelis šimtmečius. Bet tik išsinešdamas iš mokyklos pozityvų santykį su literatūra, žmogus ir toliau dalyvaus humanitarinėje kultūroje. Arba paprasčiausiai – skaitys knygas“, – sako vaikų literatūros specialistas doc. Kęstutis Urba. 
„Ištisus dešimtmečius kalbame, kad nėra literatūros kritikos, bet čia, manyčiau, daugiau sociokultūrinė problema. Egzistuoja didžiulė problema – atotrūkis tarp akademinės ir populiariosios kritinės minties. Akademiniuose sluoksniuose gali pasirodyti solidi recenzija, kuri liks visiškai nepastebėta platesnės visuomenės“, – sako šių metų Vytauto Kubiliaus premijos laureatas Klaipėdos universiteto docentas dr. Marijus Šidlauskas.
 
„Pirmoji  nepriklausoma Lietuvos valstybė labai pagarbiai žiūrėjo į Pirmojo pasaulinio karo aukų pagerbimą: rinko duomenis apie visus žuvusius šalies teritorijoje, prižiūrėjo jų kapus. Sovietmečiu situacija pasikeitė: okupacinė valdžia netoleravo vokiečių kapaviečių, pagal imperinio mąstymo logiką – ir žuvęs karys yra priešas“, – sako senųjų kapinių tyrinėtoja, istorikė Vida Girininkienė, surengusi Europos kapinių savaitę, šiemet skirtą Didžiojo karo karių kapinių aktualizavimui.   
 
Prieš 40 metų tragiškai žuvęs skulptorius Teodoras Kazimieras Valaitis šiemet būtų šventęs 80-metį. Trumpas menininko gyvenimas buvo nepaprastai intensyvus – audringos meilės istorijos, aistringi kūrybos periodai, pasaulinėse mugėse realizuojami projektai, kurių jam neleista pamatyti. Prisiminimais dalinsis menininko palikimo saugotojai Mariana Bruni – Valaitienė ir Gediminas Kavaliauskas.  
 
„Kodėl vaikui, prieš kurį atsiveria pasaulis, kuris gali gyventi Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje ar Prancūzijoje, kodėl jam reikia pulti studijuoti XIX amžiaus lietuvių literatūrą?“ – kultūros komentare klausia filosofas Leonidas Donskis.
 
Anksčiau prasidėsiančioje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kalbėsime apie literatūrą mokykloje. Siūloma nauja literatūros programa 5 – 10 klasėms sukėlė daug aštrių diskusijų. Ar atsižvelgiama į mokinių poreikius, amžių, gabumus ir ugdomas jų poreikis skaityti? Apie tai – pokalbis su vaikų literatūros specialistu doc. Kęstučiu Urba ir literatūrologe, viena iš programos rengėjų prof. Aušra Martišiūte – Linartiene.
 
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Kultūros savaitė“ – gruodžio 6 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
 
Laida kartojama gruodžio 7 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...