captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: gyvensenos permainos turi vykti iš lėto

Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis, kaip ir ką jam valgyti. Nuo senovės laikų žmonės valgė gyvąjį (žalią) maistą: šakniavaisius, sėklas, įvairias žoles. Todėl žalio arba gyvo maisto šalininkai teigia, kad tokia mityba ir yra pati tinkamiausia žmogui.

Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis, kaip ir ką jam valgyti. Gydytojai dietologai mums aiškina, kad  maisto produktų spektras turi būti kuo platesnis, valgyti visko po truputį. Nuo senovės laikų žmonės valgė gyvąjį (žalią) maistą: šakniavaisius, sėklas, įvairias žoles. Todėl žalio arba gyvo maisto šalininkai teigia, kad tokia mityba ir yra pati tinkamiausia žmogui.

Žaliavalgystės ekspertų gerbiama natūropatė ir žalio maisto propagavimo pradininkė gyduolė Ann Wigmore gimė ir augo Lietuvoje. Jos pasekėjų yra visame pasaulyje, jų yra ir mūsų šalyje. Jie teigia, kad vartodami  žalią maistą jaučiasi gerai, turi daug energijos, yra puikios nuotaikos. Kalbama ir apie gydomąjį tokio maisto poveikį. Apie tai laidoje kalbės Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas, Klaipėdos universiteto profesorius Algimantas Kirkutis, sveikos gyvensenos ir asmenybės ugdymo mokytojas Saulius Urbonas, gydytoja dietologė Edita Gavelienė.

Kaip yra kuriami vaistai? Treji metai praėjo nuo kilusios minties iki jos įgyvendinimo. Tiek laiko lietuviui farmacininkui reikėjo skirti vaistažoliniam preparatui sukurti. Pirma priežastis, kodėl buvo pasirinkta kurti preparatą nuo skausmo, yra ta, kad lietuviai cheminių nuskausminamųjų vartoja ypač daug – pusę milijono pakuočių per metus. Dar viena priežastis – vartojamos per didelės nuskausminamųjų dozės, o vaistažolinių preparatų poveikis yra silpnesnis. Apie vaistų kūrimą pasakoja farmacininkas Andrius Kavaliauskas.

Ved. Rasa Pekarskienė

„Sveikata“ – šeštadienį,  rugsėjo 15 d. 11.03 val., kartojama rugsėjo 20 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...