captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Literatūros kritikas Marijus Šidlauskas – Vytauto Kubiliaus premijos laureatas

„Kritiko duona nėra saldi. Jo funkcija neleisti literatūrai susnūsti – provokuoti, skatinti naujoves, kūrybiškumą. Įdomesnis kritikas visada yra tas, kuris nevynioja žodžio į vatą ir sako taip, kaip jam atrodo, nesiverčia diplomatine kalba“, – teigia literatūros kritikas M.Šidlauskas, įvertintas V.Kubiliaus premija. 
Literatūros kritikas Marijus Šidlauskas.
Literatūros kritikas Marijus Šidlauskas.

„Truputį alaus paragavo ir pradėjo Lietuvos himną giedoti. Tais laikais! Jie supainiojo tekstą, bet „Lietuva, tėvyne mūsų“ vis tiek giedojo. O kitą rytą mane jau į Saugumą iškvietė. Kas ten buvo? Kas ten dainavo? Tai koks tu vadovas, jeigu nežinai. Paskui visą mano kursą po vieną šaukė“, – prisimena pirmojo sovietmečiu Agluonėnų klojimo teatro vienas iš įkūrėjų, Klaipėdos universiteto profesorius Petras Bielskis.

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, „Nemunas“ apžvalga.

Panevėžio muzikiniame teatre premjera – dviejų vienaveiksmių operų spektaklis, kaip besibaigiančių Panevėžio Lietuvos kultūros sostinės metų vienas ryškiausių akcentų. Pasak teatro vadovo maestro Vidmanto Kapučinsko, „per tuos metus daug kas pasikeitė, žmonės, ne tik mūsų žiūrovai, pajuto, daug kultūros niekada per daug nebūna”.

„Kritiko duona nėra saldi. Jo funkcija neleisti literatūrai susnūsti – provokuoti, skatinti naujoves, kūrybiškumą. Įdomesnis kritikas visada yra tas, kuris nevynioja žodžio į vatą ir sako taip, kaip jam atrodo, nesiverčia diplomatine kalba“, – teigia literatūros kritikas Klaipėdos universiteto docentas dr. M.Šidlauskas, įvertintas V.Kubiliaus premija už „minčių ir refleksijų skvarbą, kuri padeda kritikui neslysti kasdieniškų aktualijų paviršiumi, o išskirti gelminguosius tautinės literatūros vektorius“. Reportažas iš premijos įteikimo ceremonijos Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 5 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...