captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prasideda pirmoji taikomojo meno mugė „CraftVilnius“

„Jei prisimintume meno istoriją, įvairių technikų ir žanrų raidą, puikiausiai žinome, kad amatas ir menas – tai visiškai neatsiejamos sąvokos. Pavyzdžiui, viduramžiais egzistavo lygiaverčiai tapytojų, auksakalių, mūrininkų, architektų, keramikų, odininkų cechai. Taigi šios meno vyravimo sąvokos profesionalia plotme atsiskyrė palyginti neseniai. Jų segregacija itin išryškėjo XX amžiuje kategoriškai atsiskyrus vadinamajam aukštajam menui ir amatams, taikomajam menui“, – aiškina meno kritikė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė.
„Lietuviškoji mūza – Vaiva prisidės prie nūdienos pasaulio blogybių ir grėsmių moralinio teismo. Baletas, sukurtas pagal lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus stilizuotą nacionalinį mitą, yra gražiausias ir skausmingiausias paminklas Lietuvai visoje mūsų tautinio baleto istorijoje. <...>  Tokio veikalo mums gali pavydėti ne tik Europos teatrai, bet ir visa tarptautinė baleto arena“, – į Vlado Jakubėno baleto „Vaivos juosta“, sukurto prieš septyniasdešimt metų, premjerą, pirmą sceninį pastatymą, kviečia choreografė Marija Simona Šimulynaitė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: Francisko Gojos didžiulė retrospektyva Bostono dailiųjų menų muziejuje – ją Niujorko knygų apžvalgoje susižavėjęs aptaria airių rašytojas Colmas Toibinas; arabų pasaulyje gimsta naujas ateizmas; kodėl Vakarų rašytojai grįžta prie religijos ir Dievo?
 
„Menininkai sukuria daug neprilygstamos meistrystės taikomojo meno darbų. Tačiau dažniausiai jie iškeliauja į užsienį arba lieka dirbtuvėse. Erdvės, kur pirkėjai galėtų jų įsigyti – iki šiol nebuvo. Todėl „CraftVilnius“ taps savotiška susitikimo vieta: pasiūlys kūrinių, kurių žmonės pasigenda savo kasdienybėje – ieško, bet neranda“, – teigė viena „CraftVilnius“ sumanytojų ir koordinatorių, meno projektų kuratorė Aušra Petroškienė. Apie pirmąją taikomojo meno mugę Baltijos regione „CraftVilnius“, amato ir meno santykį, taikomojo meno perspektyvą aukštojo meno lauke pokalbis studijoje su Aušra Petroškiene ir menotyrininke Rita Mikučionyte.
 
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ gruodžio 4 dieną, ketvirtadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...