captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nesigaili atsisakęs pieno gamybos

Nestabili situacija pieno rinkoje, nuolatiniai kainų svyravimai – tai tik kelios iš daugybės priežasčių lėmusios plungiškio ūkininko apsisprendimą atsisakyti pieno gamybos ir imtis mėsinių galvijų auginimo   

Nestabili situacija pieno rinkoje, nuolatiniai kainų svyravimai – tai tik kelios iš daugybės priežasčių lėmusios plungiškio ūkininko Virginijaus Brezgio apsisprendimą atsisakyti pieno gamybos ir imtis mėsinių galvijų auginimo. Jis dabar laiko bemaž 100 Aubrakų, gerina jų veislę ir sėkmingai ūkininkauja.

Maždaug prieš 14 metų , Rokiškio rajono  savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto iniciatyva rajono mokyklose buvo nuspręsta įkurti jaunųjų ūkininkų ratelius. Savivaldybės taryba ne tik žodžiais, bet ir  finansiškai  tada parėmė šešiolikos mokyklų jaunųjų ūkininkų ratelių steigimąsi. Per praėjusį laikotarpį, nebeliko dalies mokyklų, aišku, ir kai kurių jaunųjų ūkininkų ratelių. Dabar rajone yra devyni šie rateliai. Kuo jų nariai užsiėmę?

Iki vėlyvo rudens ganyta laukuose, anykštėno ūkininko Arvydo Pasmokio dvidešimt trijų Lietuvos sunkiųjų arklių banda dabar rūpestingai prižiūrima – Paežerių kaime esančioje fermoje. Šiemet ji pagausėjo trimis kumelaitėmis ir trim eržiliukais. Didės banda ir kitais metais, nes sukergtos devynios kumelės. Arvydas Pasmokis vienas iš didelio būrio entuziastų, kurių dėka pastaraisiais metais gerokai daugėja ES remiamų Lietuvos sunkiųjų veislės arklių. Jų dabar Lietuvoje su kilmės dokumentais laikoma maždaug 1000. Įdomu tai, kad senos nykstančios lietuvių arklių veislės auginimas iš esmės jam tėra laisvalaikio pomėgis. Daugiausia pajamų duoda melžiamų karvių banda.

 

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį,  gruodžio 4 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...