captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“ – kodėl memuarinė literatūra šiandien tokia populiari?

„Biografinės, memuarinės literatūros gausa susijusi su populiariąja kultūra, kuri pagrįsta žvaigždžių kultu. Kodėl negalėtų pasirodyti eilinio žmogaus memuarai? Kodėl jie negalėtų tapti svarbiu gyvenimo liudijimu?“, – klausia literatūrologė Solveiga Daugirdaitė.
Laidos vedėja Raminta Jonykaitė.
Laidos vedėja Raminta Jonykaitė.

„Biografinės, memuarinės literatūros gausa susijusi su populiariąja kultūra, kuri pagrįsta žvaigždžių kultu. Autobiografinės, prisiminimų ar net virtuvės receptų knygos yra ne bet kieno, o žvaigždžių. Kodėl negalėtų pasirodyti eilinio žmogaus memuarai? Kodėl jie negalėtų tapti svarbiu gyvenimo liudijimu?“, – klausia literatūrologė Solveiga Daugirdaitė.

Knygynų lentynose, perkamiausių knygų sąrašuose rikiuojasi pramogų pasaulio, politikos, kultūros žmonių biografijos, prisiminimų knygos. Kodėl tiek daug dėmesio skiriame asmenybių istorijoms? Kaip žmonės knygose pateikia savo istorijas? Apie atmintį literatūroje kalbėsimės su literatūrologe Solveiga Daugirdaite ir kultūros kritiku Vytautu Rubavičiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

 „Literatūros akiračiai“ rugsėjo 16 d., sekmadienį, 17.03 val., kartojama rugsėjo 19 d., trečiadienį, 01.05 val. ir rugsėjo 20 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close