captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – poetas Tomas Venclova

„Geriausia niekur nesitraukti iš savo laiko, o tiesiog daryti jame, ką gali“, – daugiau kaip prieš dešimtmetį sakė poetas, vertėjas, profesorius Tomas Venclova, paklaustas, kokį laiką ir kokią šalį rinktųsi, jeigu galėtų gyventi iš naujo. 
Tomas Venclova.
Tomas Venclova.

„Geriausia niekur nesitraukti iš savo laiko, o tiesiog daryti jame, ką gali“, – daugiau kaip prieš dešimtmetį sakė poetas, vertėjas, profesorius Tomas Venclova, paklaustas, kokį laiką ir kokią šalį rinktųsi, jeigu galėtų gyventi iš naujo. Tiesioginiame pokalbyje bandysime aptarti dabarties laiką, intelektualo poziciją, menininko pašaukimą ir, žinoma, pakalbėsime apie poeziją...

„Matėme, kaip žmonės nori gerų knygų, kaip gera knyga ne visada pasiekia skaitytojus, kaip ją užgožia informacijos ir literatūros srautas. Iš to ir gimė knygų festivalio idėja“, – sako leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas. Pokalbis apie Vilniaus knygų festivalį.

„Svarbiausia man buvo Vilnius, kuris šiandien jau yra kitoks. Ir žmonės, su kuriais bendravau. Kurie tuomet dar buvo...“ – sako dailininkė Aleksandra Jacovskytė, surengusi fotografijos parodą „Vilniaus veidai“. Reportažas iš parodos.

„Nors mano šokio kalba remiasi klasika, vis dėlto tai kitoks – šiuolaikinis požiūris, kuriame svarbi interpretacija ir precizika. Lietuvių trupei visa tai pavyko, matau didelę pažangą“, – sako LNOBT baleto trupės vadovas choreografas Krzysztofas Pastoras. Pasakojimas apie baleto „Tristanas ir Izolda“ premjerą.

Kas yra gerovės matavimo indeksas? Kokie gerovės vertinimo kriterijai? Jeigu galvojate, kad tai privačių namų kiekis ar milžiniška sąskaita banke – apsirinkate. Tikruosius kriterijus žino menotyrininkas Ernestas Parulskis. Kultūros komentaras.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitinkame su poetu, vertėju, profesoriumi Tomu Venclova.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 15 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close