captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: cenzūra sugrįžo?

Pirmą kartą Lietuvos teatre beprecedentis atvejis – cenzūra. Ar tvirta politinė menininko pozicija, išreikšta spektaklyje, gali tapti pretekstu cenzūrai?
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Varnas. ELTA nuotr.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Varnas. ELTA nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos teatre beprecedentis atvejis – cenzūra. Baroko operos teatras inicijavo vienos iš keturių Antonio Vivaldi oratorijų „Juditos triumfas prieš Holoferno barbarus“ pastatymą, kurį režisuoti buvo pasiūlyta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Gintarui Varnui. Tačiau premjerinį vakarą režisūrinis oratorijos sprendimas buvo savavališkai pakeistas. Ar tvirta politinė menininko pozicija, išreikšta spektaklyje, gali tapti pretekstu cenzūrai?

Darbą pradėjo Literatūros taryba, kuri, kaip skelbiama, kultūros ministrui patars leidybos ir literatūros sklaidos klausimais. Kodėl reikalinga tokia institucija? Kokias funkcijas ji atliks?

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Ernesto Parulskio siūlymas, kaip išspręsti nesibaigiančius ginčus dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo.

Pirmą kartą Lietuvos teatre beprecedentis atvejis – cenzūra. Baroko operos teatras inicijavo vienos iš keturių Antonio Vivaldi oratorijų „Juditos triumfas prieš Holoferno barbarus“ pastatymą, kurį režisuoti buvo pasiūlyta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Gintarui Varnui. Tačiau premjerinį vakarą režisūrinis oratorijos sprendimas buvo savavališkai pakeistas. Kodėl be autoriaus sutikimo iškraipomas ar pakeičiamas kūrinys? Kas – vadybininkai, teatrų direktoriai ar meno vadovai – turi teisę uždrausti menines idėjas? Ar tvirta politinė menininko pozicija, išreikšta spektaklyje, gali tapti pretekstu cenzūrai? Pokalbyje apie teisę kurti dalyvauja režisierius G. Varnas, asociacijos LATGA teisininkas Paulius Sartatavičius, Kultūros ministerijos Autorių teisių skyriaus vedėja Nijolė Janina Matulevičienė, muzikologė Jūratė Katinaitė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gruodžio 2 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...