captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: sėklos ir tradicijos

Senųjų veislių auginimo entuziastai Europoje buriasi į organizacijas ir apsiima būti sėklų globėjais, kurie puoselėja, daugina ir propaguoja tradicinių veislių naudojimą. Pasak jų, biologinės įvairovės išsaugojimas žemės ūkyje yra ne mažiau svarbus nei laukinių gamtos rūšių apsauga.

Pasaulyje yra 50 tūkst. valgomų augalų rūšių, tačiau du trečdalius žmonijos kasdienio maisto sudaro ryžiai, kukurūzai ir kviečiai. Pramoniniu būdu auginamų rūšių įsigalėjimas nulėmė tai, jog didžioji dalis tradicinių veislių per pastarąjį šimtmetį apskritai išnyko. Taip sako senųjų veislių auginimo entuziastai Europoje. Jie buriasi į organizacijas ir apsiima būti sėklų globėjais, kurie puoselėja, daugina ir propaguoja tradicinių veislių naudojimą. Pasak jų, biologinės įvairovės išsaugojimas žemės ūkyje yra ne mažiau svarbus nei laukinių gamtos rūšių apsauga.

Pokalbis apie tradicinių sėklų svarbą su Austrijos organizacijos „Nojaus arka“ atstove Iga Niznik laidoje pirmadienį, gruodžio 1 d., 16.03 val. Kartojimas sekmadieniais 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...