captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavėluota sėja graso derliaus nuostoliais

Derindamiesi prie permainingų, lietingų orų, žemdirbiai skuba sėti žiemkenčius. Specialistai tvirtina, kad žieminius javus geriausia sėti pirmoje rugsėjo pusėje, tačiau tai ne visada pavyksta. Dr. Vytautas Liakas apžvelgia šiemetinės sėjos ypatumus
Žiemkenčiai.
Žiemkenčiai.

Derindamiesi prie permainingų, lietingų orų, žemdirbiai skuba sėti žiemkenčius. Specialistai tvirtina, kad žieminius javus geriausia sėti pirmoje rugsėjo pusėje, tačiau tai ne visada pavyksta. Dr. Vytautas Liakas apžvelgia šiemetinės sėjos ypatumus.

Kelmiškis ūkininkas Vytautas Kareiva javus augina beveik 900 ha. Pasak ūkininko, jei laiku nebūtų įsigijęs galingos derliaus dorojimo ir sėjos technikos, dabar ūkyje vėluotų visi darbai. Naši technika leidžia sparčiai ir kokybiškai atlikti laukų darbus, taupo kurą ir darbymečiu ypač brangų ūkininko laiką.

Ankstesniais metais su daržovių kenkėjais kurkliais, savo išvaizda šiek tiek panašiais į upinius vėžius, buvo geriau susipažinę tik mokslininkai ir specialistai. Pastaraisiais metais vis dažniau jų daromą žalą tenka patirti Vilniaus, kitų rajonų sodininkams mėgėjams, auginantiems daržoves. Kurkliai be gailesčio kerta jų šaknis kaip dalgiu. Be kitų savybių, jie pasižymi dideliu vislumu. Per pusantrų metų kurklių pora gali turėti iki 600 palikuonių. Kas dar būdinga šiems augalų kenkėjams, kaip sumažinti jų daromą žalą?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 14 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...