captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ keliauja į Telšius

„Telšiai lyg Roma – abu miestai stovi ant septynių kalvų. Mieste rasime ir daugiau romėniškų ženklų: amfiteatrą, daugybę skulptūrų, Katedrą ir jos aikštę, Insulos kalvą lotynišku pavadinimu... Visa tai byloja apie Telšius kaip meno miestą.“
„Žemaitijos legendos“ (skulptorius R.Kvintas).
„Žemaitijos legendos“ (skulptorius R.Kvintas).

„Telšiai lyg Roma – abu miestai stovi ant septynių kalvų. Mieste rasime ir daugiau romėniškų ženklų: amfiteatrą, daugybę skulptūrų, Katedrą ir jos aikštę, Insulos kalvą lotynišku pavadinimu... Visa tai byloja apie Telšius kaip meno miestą“, – teigia Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas, architektas prof. Algirdas Žebrauskas.

Keletas tūkstančių žmonių pasirašė elektroninę peticiją, kuria prašo išbraukti kino centro „Skalvija“ ir Oskaro Koršunovo teatro patalpas iš privatizuojamų objektų sąrašo. Kino teatro „Lietuva“ istoriją prisimenanti kino bendruomenė sunerimusi, ar pavyks išsaugoti seniausią miesto kino teatrą. Pokalbis apie susidariusią situaciją.

„Laikas tuo ir įdomus, kad jis turi gebėjimą nepriklausyti nuo mūsų – mes nuo laiko priklausom. Dabar dar ir virtualiai. Galvodami, kaip susigrąžinti laiką, atradome, kad britų žodyne jau yra žodis „phubbing“ – jis apibrėžia situacijas, kai žmonės, nors ir būdami greta, ignoruoja vieni kitus, žiūrėdami į telefonų ekranus ir bendraudami su kitais žmonėmis virtualiai. Kviečiame dažniau išsijungti mobiliuosius telefonus, o parodos dalyvius – siūlyti lietuviškus „phubbingo" atitikmenis", – sako viena Kauno bienalės parodos „Laiko drobulė“ kuratorių Virginija Vitkienė.

„Operos siužetas nukelia į rūstų 15-ąjį amžių, kuriame karaliauja kerštas, pavydas, neapykanta, o svarbiausia – netolerancija kitokiems. Šios temos labai aktualios ir mūsų dienoms. Manau, kad meno funkcija – provokuoti diskusiją, kalbėti apie tai, kas vyksta visuomenėje, atverti žaizdas“, –  apie Vilnius City Opera premjerą – G. Verdi operą „Trubadūras“ pasakoja režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Kaip išspręsti nesibaigiančius ginčus dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo, savo komentare siūlo menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Po pirmos knygos turbūt kiekvienam rašančiam kyla klausimas, ką daryti toliau. Ir ta nuvalkiota  frazė – jeigu gali nerašyti, nerašyk. Aš tai galiu nerašyti... Ypač kai kas nors nepavyksta, pasižiūriu į knygų lentyną, kurioje, tarkime, Beketas ar Dostojevskis, ir galvoju, kam dar didinti prastos ar vidutinės poezijos kiekį? Bet jeigu antra knyga guli ant stalo, vadinasi, pasiteisinimą randu...“, – sako poetas Mindaugas Nastaravičius, kurio eilėraščių rinkinys „Mo“, dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Na, o paskutinį ilgąjį laidos pusvalandį pakviesime apsilankyti Žemaitijos sostinėje ir meno mekoje – Telšiuose. Domėsimės, kuo unikalus šis miestas šiandien, kaip keičiasi jo kultūrinis veidas, ką apie miestą galvoja jo gyventojai – kūrėjai, studentai ir gatvėje sutikti miestelėnai.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 29  d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...