captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: nepradėkime moralizuoti dėl klykiančio vaiko

Gal jis serga autizmu? Autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai apibūdinami kaip vengiantys socialinio kontakto, dažnai jie vadinami lietaus vaikais ar mažaisiais princais. Autizmo bruožų turintys žmonės kitaip suvokia aplinką.

Gal jis serga autizmu? Autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai apibūdinami kaip vengiantys socialinio kontakto, dažnai jie vadinami lietaus vaikais ar mažaisiais princais. Autizmo bruožų turintys žmonės kitaip suvokia aplinką: jie dažnai sutelkia dėmesį į detales, todėl jiems tampa sunku pamatyti bendrą situacijos kontekstą. Nors jie ir laikomi uždarais, nenorinčiais bendrauti – sakoma, kad tai netiesa: autistai nori bendrauti, tik nežino kaip arba negeba to daryti daugumai priimtinu būdu. Dėl tam tikrų lydinčių ligų kai kurie autistai gydomi ir medikamentais, tačiau nemedikamentinės priemonės – būtinos kaip oras ir vanduo. Kokie tai yra vaikai ir ką turėtume žinoti, kad šalia tokių vaikų nesijaustume neįgalūs? Apie tai laidoje kalbėsimės su pedagogais Jevgenija Lotach ir Leonu Miliumi, taip pat su autizmo sutrikimų turinčio vaiko tėčiu.

Kaip ryte greičiau nubusti ir dieną nebūti apsnūdusiems? Kokia yra „tinginio mankšta“? Laidoje išgirsime Žolinčių akademijos prezidentės Danutės Kunčienės patarimų.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ lapkričio 29 d., šeštadienį, 11.03 val., kartojama gruodžio 4 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...