captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto rasa krito“. Gediminas Žilys: dainos – mano šventraštis

Laidos pokalbininkas – vienas folkroko grupės „Atalyja“ įkūrėjų, kolegų įvardijamas jos dvasiniu lyderiu, nemenkos dalies kompozicijų autorius, bosine gitara, kanklėmis joje grojantis ir dainuojantis žmogus.
Gediminas Žilys.
Gediminas Žilys.

Laidos pokalbininkas – vienas folkroko grupės „Atalyja“ įkūrėjų, kolegų įvardijamas jos dvasiniu lyderiu, nemenkos dalies kompozicijų autorius, bosine gitara, kanklėmis joje grojantis ir dainuojantis žmogus. Tai – Gediminas Žilys. „Atalyja“, kaip žinia, yra viena rimčiausių ir profesionaliausių tradicinę kultūrą „šiuolaikinančių“, bet jos esminių savybių nelaužančių grupių, nes yra išaugusi iš folkloro sąjūdžio.

G. Žilys taip pat yra dažnas įvairių mūsų senąją kultūrą teikiančių, skirtingas meno šakas susiejančių renginių, projektų sumanytojas ir dalyvis, nestokojantis kūrybiško požiūrio į muzikinių ar paprotinių tradicijų tąsą. Ir nuolat apmąstantis pačią paveldėtąją mūsų kultūrą bei jos vietą dabartyje. Todėl ir pokalbis – ne tik apie „Atalyja“, tačiau šios grupės kompozicijų ištraukos tikrai skambės.

Vedėja Vida Šatkauskienė.

„Ryto rasa krito“ – lapkričio 30 d., sekmadienį, 09.03 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama gruodžio 4 d. 12.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...