captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: VCO kviečia į „Trubadūrą“

„Pirmą kartą nusprendėme imtis didingos ir didžiulių, stiprių balsų reikalaujančios genialios Džiuzepės Verdžio operos. Tuo pačiu tai ir galingas impulsas efektingai sceninei raiškai – daugelį nustebins mūsų dailininkų išmonė ir drąsa jungiant skirtingus laikmečius.“

„Pirmą kartą nusprendėme imtis didingos ir didžiulių, stiprių balsų reikalaujančios genialios Džiuzepės Verdžio operos. Tuo pačiu tai ir galingas impulsas efektingai sceninei raiškai – daugelį nustebins mūsų dailininkų išmonė ir drąsa jungiant skirtingus laikmečius. Ši opera bus tikras vulkanas“, – apie statomą operą „Trubadūras“ sako „Vilnius City Opera“ vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas” – taip pavadintas šiuo metu kuriamas kino filmas apie 19-ame amžiuje Mažojoje Lietuvoje gyvenusią išskirtinę asmenybę – poliglotą, filosofą, visuomenės ir kultūros veikėją Jurgį Zauerveiną. „Filmo žanras galbūt kiek neįprastas lietuvių žiūrovams – tai dokumentinė animacija“, – atskleidžia filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Voruta“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Siekiau, kad aktorius galėtų taip suvaldyti lėlę, jog įvyktų transformacija, patikėtum lėlės gyvybe ir susipainiotum – ar čia žmogus, ar lėlė, kuris gyvas, kuris – ne“, – teigia spektaklio „Smėlio žmogus“ režisierė, scenarijaus autorė, lėlių dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė apie naujausią pastatymą Vilniaus teatre „Lėlė“.

„Pirmą kartą nusprendėme imtis didingos ir didžiulių, stiprių balsų reikalaujančios genialios Džiuzepės Verdžio operos. Tuo pačiu tai ir galingas impulsas efektingai sceninei raiškai – daugelį nustebins mūsų dailininkų išmonė ir drąsa jungiant skirtingus laikmečius. Ši opera bus tikras vulkanas“, – apie statomą operą „Trubadūras“ sako „Vilnius City Opera“ vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Apie „gotiką XXI amžiuje“ pokalbis studijoje su operos kūrėjais režisiere Dalia Ibelhauptaite, operos solistėmis Asmik Grigorian ir Jovita Vaškevičiūte.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 28 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...