captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: smulkius ūkininkus garsina sūriai

Varėnos rajono ūkininkai Ginta ir Juozas Novikevičiai laiko tik penkias karves, turi vos dešimt hektarų žemės, bet iš veiklos išgyvena patys ir išlaiko tris vaikus. Šalia gimtojo Razumnos kaimo gyvenanti Ginta pati melžia karves ir kasdien gamina įvairius sūrius.

Varėnos rajono ūkininkai Ginta ir Juozas Novikevičiai laiko tik penkias karves, turi vos dešimt hektarų žemės, bet iš veiklos išgyvena patys ir išlaiko tris vaikus. Šalia gimtojo Razumnos kaimo gyvenanti Ginta pati melžia karves ir kasdien gamina įvairius sūrius, kuriuos savaitgaliais per Sūrininkų namus pardavinėja Vilniuje. Labiausia ūkininkus išgarsino fermentiniai sūriai.

Zarasų rajono Vajasiškio kaimo bendruomenė penktadienį savo senovinėje gryčioje priims svečius iš Utenos. Specialiai pasiruošę vietos gyventojai turistus priima ištisus metus ir populiariai pristato senolių papročius, leidžia patiems senoviniu būdu sumušti sviestą, išbandyti kitokį inventorių, aišku, kartu padainuoti. Edukacinės programos populiaros. Vajasiškis priklauso teminiams kaimams, kuriuos pamėgo žmonės iš visos Lietuvos. Su rubrika „Diena kaime“ vakar kalbėjusi bendruomenės pirmininkė Genovaitė Sarokina pasakojo ir apie išskirtines advento tradicijas Aukštaitijos kaime ir apie  ketvirtadienio renginį Zarasų viešojoje bibiliotekoje. Kaip visur suspėja bendruomenė, koks ketvirtadienis buvo kaime?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 28 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...