captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: seniūnaičiai rūpinasi kaimo žmonių kasdiena

Geriausiai vietos reikalus žino kaimo bendruomenių išrinkti seniūnaičiai. Kuo ypatinga ketvirtus metus dirbančios Dainavos kaimo seniūnaitės Astos Pertrušienės veikla?
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Varėnos rajono Vydenių seniūnijoje iš viso apie pusantro tūkstančio gyventojų, o Dainavos kaime – 80. Dauguma jų ūkininkauja mažuose asmeninio ūkio žemės sklypuose, yra nemažai pagyvenusių žmonių, kuriems dažnai prireikia įvairios pagalbos. Geriausia vietos reikalus žino kaimo bendruomenių išrinkti seniūnaičiai. Kuo ypatinga ketvirtus metus dirbančios Dainavos kaimo seniūnaitės Astos Pertrušienės veikla?  

Lazdijų rajono Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje šiemet pradėti rengti mėsinių galvijų auginimo specialistai. 10 moksleivių pagal gyvulininkystės programos specializaciją teoriškai ir praktiškai įgis mėsinių galvijų auginimo patirties. Technologijų ir verslo mokykla turi gerą materialinę bazę – techniką ir tvartus, žemės. Jeigu nauja specialybė išpopuliarėtų, būtų paprasta įkurti pavyzdinį mėsinių gyvulių auginimo ūkį, moksleiviams nebereikėtų važinėti praktiniam mokymui į rajono ūkius.

Rubrika „Diena kaime“ su Zarasų rajono Vajasiškio kaimo bendruomenės pirmininke Genovaite Sarokina. Ji bendruomenei vadovauja jau 7 metai, per tą laiką įrengti unikalūs bendruomenės namai, kuriuose aktyviausi bendruomenės nariai turistams pristato senolių papročius. Vajasiškis priklauso teminiams kaimams, kurių edukacines programas pamėgo žmonės iš visos Lietuvos. Praėjusią savaitę Vajasiškyje lankėsi dzūkai, o šį penktadienį ruošiamasi sutikti uteniškius. Taip pat ruošiamasi adventui, kuris prasideda jau šį sekmadienį. Koks trečiadienis buvo kaime?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, lapkričio 27 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...