captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vilties išgyventi netenka ir stambus, kooperuotas pieno ūkis

Prognozuojama, kad šiemet pieno gamintojai dėl sumažėjusių pieno supirkimo kainų praras apie 90 mln. litų. Iki šiol mažiausias kainas gaudavo ir pamažu nyko smulkūs pieno ūkiai. Dabar jau abejonių dėl išlikimo atsiranda ir stambių, kooperuotų ūkių šeimininkams.

Prognozuojama, kad šiemet pieno gamintojai dėl sumažėjusių pieno supirkimo kainų praras apie 90 mln. litų. Iki šiol mažiausias kainas gaudavo ir pamažu nyko smulkūs pieno ūkiai. Dabar jau abejonių dėl išlikimo atsiranda ir stambių, kooperuotų ūkių šeimininkams. Arūnas Kudrevičius – vienas iš jų. Didelė ūkininkavimo patirtis, investicijos 140 karvių ūkio šeimininkui gali jau nepadėti.

Ne vienam tikriausiaI teko matyti galulaukėse ar prie kelių dideles krūvas akmenų, bet retas kuris pagalvojam, kad tai gali būti žaliava jūsų veiklai ir savarankiškas užsiėmimas, padedantis išgyventi. Varėnos rajone Riliškių kaime gyvenantys Stasys Keršulis su sunūmi Giedriumi, panaudodami iš laukų surinktus akmenis, pragyvena jau ne vienerius metus. Akmeninius židinius, dekoratyvius pamatus ir sienas, akmenines gėles Stasys jau daro 15 metų. Pastaruosius ketverius, baigęs mokyklą, tėčiuI padeda ir Giedrius. Jaunuolis įsitikinęs verslo perspektyva, planuoja pirkti technikos, priimti į darbą keletą žmonių.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Genovaite Sarokina – Zarasų rajono Vajasiškio kaimo bendruomenės pirmininke. Kas girdėjo bent vieną pokalbį, turėjo suprasti, kuo ypatinga nedidelio, atokaus kaimelio bendruomenė. Jos namai – senovinė gryčia, kurioje galima susipažinti su senaisiais amatais, aukštaičių papročiais, senovinėmis dainomis, kurias moka vietiniai. Vajasiškis priklauso teminiams kaimams, kuriuose lankosi turistai, norintys pažinti senolių tradicijas, pamatyti, kaip jas atkuria dabar kaime gyvenantys. Edukacinėmis programomis domisi žmonės iš visos Lietuvos. Į Vajasiškį daugelis atvažiuoja ir pabendrauti su čia jau 13 metų gyvenančiu prancūzu Patriku. Jis irgi vietos bendruomenės narys. Kuo ypatinga tokia draugystė? Kaip kaimo bendruomenė rengiasi priimti penktadienį atvyksiančius lankytojams? Koks buvo antradienis kaime?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 26 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...