captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Giedrės Kazlauskaitės „Meninos“

„Autobiografiškumas literatūroje man visais laikais atrodė labai atstumiantis.Tiesiog tai – elementarus nekūrybingumas. Bet vis dėlto ryždamasi išleisti tokią knygą apsisprendžiau, kad lyrika nėra atsiejama nuo asmens ir kad aš rašau būtent taip.“
Poetės<br> literatūros kritikės Giedrė Kazlauskaitės knygos „Meninos” viršelio fragmentas.
Poetės
literatūros kritikės Giedrė Kazlauskaitės knygos „Meninos” viršelio fragmentas.

„Autobiografiškumas literatūroje man visais laikais atrodė labai atstumiantis.Tiesiog tai – elementarus nekūrybingumas. Bet vis dėlto ryždamasi išleisti tokią knygą apsisprendžiau, kad lyrika nėra atsiejama nuo asmens ir kad aš rašau būtent taip“, – sako poetė, literatūros kritikė Giedrė Kazlauskaitė, išleidusi eilėraščių rinkinį „Meninos“, dalyvaujantį „Metų knygos rinkimuose“.

„Organizuodami tarptautinį festivalį stengiamės, kad visos amžiaus grupės pamatytų savo spektaklį. Kiekviename amžiuje – savos problemos, baimės, norai ir svajonės. Mažas žmogus kartais būna labai vienišas. Teatras ypatinga kalba jam padeda suprasti save ir suteikia saugumo pojūtį“, –  mano teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS prezidentė Violeta Podolskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jaunas žmogus pirmiausia turėtų būti ugdomas šeimoje ir tėvai turėtų įdiegti pomėgį skaityti nuo pačių mažiausių dienų“, – teigia Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aldona Šventickienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis apie moksleivių raštingumą.

„Autobiografiškumas literatūroje man visais laikais atrodė labai atstumiantis. Man atrodė, kad jeigu rašytojas nesugeba nieko sukurti, vien tiktai pasakoti apie save ar kas jam įvyko, tai yra labai blogai, ir reikėtų to vengti, geriau išgalvoti fiktyvius personažus. Tiesiog tai – elementarus nekūrybingumas. Bet vis dėlto ryždamasi išleisti tokią knygą apsisprendžiau, kad lyrika nėra atsiejama nuo asmens ir kad aš rašau būtent taip“, – sako poetė, literatūros kritikė Giedrė Kazlauskaitė, išleidusi eilėraščių rinkinį „Meninos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), dalyvaujantį „Metų knygos rinkimuose“. Kokia Vinco Mykolaičio Putino įtaka šiai knygai? Ir ar reikia drąsos autobiografiškai poezijai? Apie tai – pokalbis su poete G. Kazlauskaite.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 26 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...