captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar išsaugosime „Skalviją“ – nekomercinio kino centrą?

„Kino centras jau aštunti metai yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą. Mes sustiprinome nekomercinio kino pozicijas Vilniaus mieste, išauginome kino bendruomenę ir žiūrovų skaičių. Iš naujo Vilniaus miesto tarybai tvirtinant sąrašą į šias aplinkybes nebuvo atsižvelgta.“

„Kino centras jau aštunti metai yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą. Per tuos metus daug kas pasikeitė – mes sustiprinome nekomercinio kino pozicijas Vilniaus mieste, išauginome kino bendruomenę ir žiūrovų skaičių. Iš naujo Vilniaus miesto tarybai tvirtinant sąrašą į šias aplinkybes nebuvo atsižvelgta“, – teigia kino centras „Skalvija“ vadovė Vilma Levickaitė.

Baroko operos teatras pristato naujausią spektaklį – kompozitoriaus Antonio Vivaldi oratoriją „Juditos triumfą“ (pilnas oratorijos pavadinimas – „Juditos triumfas prieš Holoferno barbarus“). „Juditos triumfas“ – tai alegorinis pasakojimas apie 1716-ųjų metų rugpjūčio venecijiečių pergalę prieš turkus, pastariesiems apsiautus Korfu salą. Kartu kūrinys atspindi ir bendras laikotarpio venecijietiškų oratorijų naratyvines tendencijas – ypač populiarią kovos su užkariautojais iš rytų tematiką. Pokalbis su oratorijos režisieriumi, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Gintaru Varnu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ literatūrologo Mindaugo Kvietkausko komentaras apie prakeiktųjų poetų fenomeną. „Skandalingasis Arthuras Rimbaud, vėliau garbintas kaip vienas prancūzų modernizmo pradininkų, genialusis lordas George'as Gordonas Byronas, dėl daugybės kaltinimų turėjęs visiems laikams palikti tėvynę, savo tautos ir sąžinės išdavystėmis kaltintas Czeslawas Miloszas – kone kiekviena modernioji literatūra turi prakeiktųjų poetų, ne išimtis ir lietuvių. Bene sunkiausia šio titulo našta atiteko Salomėjos Nėries talentui“, – teigia komentaro autorius.

„Situacija yra nevienareikšmiška ir mums, „Skalvijos“ kino centro atstovams, ją komentuoti yra labai sunku. Kino centras jau aštunti metai yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą. Per tuos metus daug kas pasikeitė – mes sustiprinome nekomercinio kino pozicijas Vilniaus mieste, išauginome kino bendruomenę ir žiūrovų skaičių. Iš naujo Vilniaus miesto tarybai tvirtinant sąrašą į šias aplinkybes nebuvo atsižvelgta“, – teigia kino centras „Skalvija“ vadovė Vilma Levickaitė. Pokalbyje apie kino centro išsaugojimą kultūrinei sostinės bendruomenei taip pat dalyvauja režisierė, LMTA doc. Giedrė Beinoriūtė ir Vilniaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento Turto valdymo skyriaus vedėja Laura Jagusinskienė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ lapkričio 25 dieną, antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close