captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbymečio ypatumai Valkininkų miškų urėdijoje

Valkininkų miškų urėdijoje gausybė rūpesčių, o bene svarbiausias – medienos ruoša. Visose girininkijose kertami medžiai, o Žygmantiškių dirba unikali medkirtė. Ją aptarnauja 4 mašinistai, technika nesustoja ir naktį.

Valkininkų miškų urėdijoje gausybė rūpesčių, o bene svarbiausias – medienos ruoša. Visose girininkijose kertami medžiai, o Žygmantiškių dirba unikali medkirtė. Ją aptarnauja 4 mašinistai, technika nesustoja ir naktį. Kompiuterizuota ir automatizuota mašina labai palengvina darbą. Kokios veiklos dar turi miškininkai, kuo ypatingas šiltas ruduo?

Turėti nuolatinį darbą ir pastovias pajamas šiais laikas labai svarbu. Tarkim, kaimo vietovėse du su puse tūkstančio į rankas atrodytų visai neblogai. Darbas nelengvas, bet ypatingų sugebėjimų nereikia, nes esi pagalbinis ūkio darbininkas. Tačiau, anot Molėtų rajono ūkininkų Vidos ir Danieliaus Gražių, turinčių pusantro šimto melžiamų karvių ūkį, užsidirbti norinčių nėra. Ir ne vien dėl to ūkyje darbuojasi kiti Gražių šeimos nariai.

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose su Vajasiškio kaimo bendruomenės pirmininke Genovaite Sarokina. Atokaus Zarasų rajono kaimelio, esančio šalia Gražutės regioninio parko, prie Utenos rajono ribos, kaimo bendruomenė tikrai ypatinga: jos namai – autentiška XIX a. gryčia, kurioje galima susipažinti su senaisiais amatais, aukštaičių papročiais, senovinėmis dainomis, kurias moka vietiniai. Vajasiškis priklauso teminiams kaimams, kurie aukštaitijoje yra trys – sujungti į vieną turistinį edukacinį maršrutą. Praėjusią savaitę buvo atvažiavę dzūkai, ateinatį penktadienį bendruomenė laukia turistų iš Utenos, ruošiasi renginiui Salake, bendrauja su kaime gyvenančiu prancūzu Patriku. Koks pirmadienis buvo Vajasiškyje?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, lapkričio 25 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...