captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: šešios Zarasų rajono mokyklos pradėjo neterminuotą streiką

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas sako, kad pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis – nevykstantis dialogas su Savivaldybe švietimo klausimais.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Trečiadienį šešių Zarasų rajono mokyklų pedagogai pradeda neterminuotą streiką. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas sako, kad pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis – nevykstantis dialogas su Savivaldybe švietimo klausimais.

Naujausio tyrimo duomenimis, 47 proc. Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą. Tuo metu 31 proc. žmonių teigė, jog nesutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą – taip manančiųjų daugiausia buvo tarp pensinio amžiaus gyventojų. Vien tik tarp darbingo amžiaus – 15–64 metų – gyventojų už neoficialų atlyginimą teigė sutinkantys dirbti daugiau nei pusė (51 proc.) apklaustųjų. Daugiausiai sutinkančių taip dirbti buvo tarp 25-34 metų amžiaus gyventojų bei turinčių vidurinį išsimokslinimą.

Ką jūs manote apie darbą už neofiacialų atlyginimą? Pokalbis su klausytojais 13.35 val.

Vokietijoje trečiadienį buvo sprendžiamas euro likimas – šalies Konstitucinis teismas turėjo atsakyti, ar Vokietija privalo savo piliečių sąskaita ir toliau gelbėti bendrą Europos valiutą, remdama finansiškai nepajėgias euro zonos nares. 10 val. 15 min. Vokietijos laiku (11 val. 15 min. Lietuvos laiku) pirmininkaujantis teisėjas paskelbė verdiktą – Karlsrūhė uždega žalią šviesą ESM euro gelbėjimo mechanizmui, bet su tam tikromis išlygomis. Vokietijos prezidentas galės pasirašyti įstatymą dėl Europos stabilumo mechanizmo tik tada, jeigu tarptautinės teisės normomis bus užtikrinta, jog Vokietijos atsakomybės riba yra 190 mlrd. eurų, ir ji gali būti pakeista tik Bundestagui sutinkant.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, kalbos valandėlė, mūsų bendradarbio Kaune Mykolo Drungos parengta Vakarų spaudos apžvalga.

Vedėja Madona Lučkaitė. Redaktorė Agnė Skamarakaitė.

„Lietuvos diena“ trečiadienį, rugsėjo 12 d., nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...