captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ateitis be atliekų

Šiandienos ekonomika vadinama linijine – ištekliai išgaunami, panaudojami daiktams gaminti, šie parduodami, naudojami ir išmetami. Jei ši grandinė būtų uždaryta, atliekos taptų žaliava naujiems gaminiams sukurti ir turėtume kur kas pažangesnę, švaresnę planetą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Šiandienos ekonomika vadinama linijine – ištekliai išgaunami, panaudojami daiktams gaminti, šie parduodami, naudojami ir išmetami. Jei ši grandinė būtų uždaryta, atliekos taptų žaliava naujiems gaminiams sukurti ir turėtume kur kas pažangesnę, švaresnę planetą, kuri galėtų gyvuoti ilgiau. Tai vadinama žiedine ekonomika. Būtent šia linkme siūlo jau artimiausią dešimtmetį sukti Briuselis.

Tačiau Lietuvoje didžioji dalis atliekų vis dar keliauja į sąvartyną, rūšiavimas stringa, perdirbimo rodikliai maži, o žaliavas sunaikinantis atliekų deginimas vadinamas energijos gavyba iš vietos išteklių.

Apie atliekų tvarkymo prioritetus Europoje ir Lietuvoje pokalbiai pirmadienio, lapkričio 24 d., laidoje „Vienkartinė planeta“ 16.03 val. Kartojimas sekmadieniais 06.30 val.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close