captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – šiuolaikinio meno kūrėjas Aidas Bareikis

„Mano supratimu, dabar pasaulis yra grynai estetinis. Estetika gali padiktuoti moralę, filosofiją, tikėjimą – daugybę dalykų, o ne atvirkščiai. Estetiką jaučiame fiziologiškai ir psichologiškai, ir jei nemeluoji, ji tampa labai paveiki.“
Šiuolaikinio meno kūrėjas Aidas Bareikis. J.Stacevičiaus nuotr
Šiuolaikinio meno kūrėjas Aidas Bareikis. J.Stacevičiaus nuotr

„Mano supratimu, dabar pasaulis yra grynai estetinis. Estetika gali padiktuoti moralę, filosofiją, tikėjimą – daugybę dalykų, o ne atvirkščiai. Estetiką jaučiame fiziologiškai ir psichologiškai, ir jei nemeluoji, ji tampa labai paveiki“, – įsitikinęs Niujorke gyvenantis vienas garsiausių lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjų Aidas Bareikis.

Penktadienį darbą pradėjo Literatūros taryba, kuri, kaip skelbiama, kultūros ministrui patars leidybos ir literatūros sklaidos klausimais. Kodėl reikalinga tokia institucija? Kokias funkcijas ji atliks?

„Tiek vizualiuosiuose menuose, tiek literatūroje man įdomūs rasti daiktai, rastos istorijos. Nemėgstu visiškai išgalvotos istorijos, mėgstu stebėti. Šioje knygoje taip pat stebiu ir bandau suvokti, kaip žmogus egzistuoja svetimoje kultūroje, svetimos kalbos erdvėje. Fiksuoju svetimumo būseną“, – apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią knygą „Bedalis ir labdarys“ sako autorė Paulina Eglė Pukytė.

„Manau, kad dabartinis amerikiečių kino dominavimas Europoje nėra labai sveikas dalykas, ir mes turime stengtis nepasiduoti šiai srovei, turime palaikyti europinį kiną. Ypač jei jis turi meninių ambicijų, jei tai yra autorinis kinas ar arthouse kinas“, – teigia festivalio „Scanorama“ konkursinės programos žiuri pirmininkas, kino kritikas ir istorikas Ulrichas Gregoras.

Skandalingasis Arthuras Rimbaud, vėliau garbintas kaip vienas prancūzų modernizmo pradininkų, genialusis lordas George'as Gordonas Byronas, dėl daugybės kaltinimų turėjęs visiems laikams palikti tėvynę, savo tautos ir sąžinės išdavystėmis kaltintas Czeslawas Miloszas – kone kiekviena modernioji literatūra turi prakeiktųjų poetų, ne išimtis ir lietuvių. Bene sunkiausia šio titulo našta atiteko Salomėjos Nėries talentui. Apie prakeitųjų poetų fenomeną – literatūrologo Mindaugo Kvietkausko komentaras.

„Pokyčių teatruose reikia, tačiau siūlomą reformos formulę drįsčiau kvestionuoti. Labiausiai neramu, kad pokyčių siekis eina ne evoliucijos, o revoliucijos keliu. Trūksta informacijos, kaip ta sistema turėtų atrodyti po dvidešimties metų. Vizijos nėra. Todėl aš ir klausiu: vardan ko mes tai darome? – svarsto uostamiesčio „Apeirono teatro“ viena vadovių Eglė Kazickaitė. „Kultūros savaitė“ domisi, kaip gyvena mažieji Klaipėdos miesto teatrai.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su Niujorke gyvenančiu šiuolaikinio meno kūrėju Aidu Bareikiu, kurio personalinę parodą „Aido kondicionierius“ šiuo metu galima pamatyti sostinės „Vartų“ galerijoje.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 22 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...