captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pasitinkant kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus 80-metį

„Kokio nors apsakymo ar poezijos posmas, taip pat Donelaičio sakinys – kiekvienas jų duoda vaizdą. Vienam tokį, kitam kitokį. Aš beveik iš karto vaizdus su garsais sujungiu. Praktiškai garsas ir yra muzika. Žodžiu, stengiuosi kaip nors priartinti situaciją prie muzikos išraiškos“, – sako kompozitorius Bronius Kutavičius.  
Kompozitorius Bronius Kutavičius.
Kompozitorius Bronius Kutavičius.

„Kokio nors apsakymo ar poezijos posmas, taip pat Donelaičio sakinys – kiekvienas jų duoda vaizdą. Vienam tokį, kitam kitokį. Aš beveik iš karto vaizdus su garsais sujungiu. Praktiškai garsas ir yra muzika. Žodžiu, stengiuosi kaip nors priartinti situaciją prie muzikos išraiškos“, – sako kompozitorius Bronius Kutavičius.

„Rugsėjo mėnesį turėsime net dvi premjeras: aktorius Ramūnas Cicėnas debiutuoja Mažajame teatre kaip režisierius, pastatydamas spektaklį „Helgelando karžygiai“, o rugsėjo pabaigoje rodysime Evaldo Jaro birželio mėnesį pristatytą premjerą „Damos vizitas“, – apie pirmąsias premjeras sako Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina, pristatydama 23-iąjį teatro kūrybinį sezoną.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiuolaikiniai lenkų kino kūrėjai stebina sugebėjimu statyti filmus apie nesenus laikus. Neįsivaizduoju, ar Lietuvoje šiandien būtų galima sukurti, pavyzdžiui, trilerį ar komediją apie Sąjūdį“, – sako kino kritikė Izolda Keidošiūtė, apžvelgdama Vilniuje prasidėsiančios Lenkų kino savaitės panoramą.

„Poezijos posmas ar  kokio nors apsakymo, taip pat Donelaičio sakinys – kiekvienas jų duoda vaizdą. Vienam tokį, kitam kitokį. Aš beveik iš karto vaizdus su garsais sujungiu. Praktiškai garsas ir yra muzika. Žodžiu, stengiuosi kaip nors priartinti situaciją prie muzikos išraiškos“, – sako kompozitorius Bronius Kutavičius, kurio 80-mečiui skirta trečiadienį prasidedanti tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija „Muzika, pakeitusi laiką: Baltijos kraštų kūrybos proveržis po 1970 m.“ Apie komunikatyvią ir įtaigią kompozitoriaus kūrybą, rekonstravusią archainių kultūrų ritualus, inspiravusią naujas muzikines refleksijas pokalbis studijoje su Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcijos vadove muzikologe Jūrate Katinaite.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 12 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...