captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: režisierius Vladas Jurkūnas

Girdėsime 1968 m. V. Jurkūno Lietuvos radijo teatre pastatytos Keturakio komedijos „Amerika pirtyje“ ištraukas, laidos „Nepamirštami vardai“ fragmentus. P. Mašioto pasaka „Lakštingala ir varlė” primins ne vienai radijo klausytojų kartai, koks buvo jų vaikystės Pasakų Senelis.   Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Nijolė Baranauskaitė. „Iš radijo aukso fondo“ lapkričio 24 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT  KLASIKOS programoje. Kartojama per LRT RADIJĄ lapkričio 25 d. 01.05 val.
Aktorius<br> režisierius ir teatro pedagogas Vladas Jurkūnas.
Aktorius
režisierius ir teatro pedagogas Vladas Jurkūnas.

1899 m. Palangoje suvaidintas pirmasis lietuviškas spektaklis – Keturakio komedija „Amerika pirtyje“ –  buvo daugiau nei vaidinimas. Caro režimo laikais spektaklis nuskambėjo kaip tautos savimonės akcija: mes, lietuviai, esame, turime savo kalbą, turime savo žemę! Apie tai bylojo ir didžiulio radijo klausytojų atgarsio susilaukė režisieriaus Vlado Jurkūno 1968 m. Lietuvos radijo teatre pastatyta   Keturakio komedija „Amerika pirtyje“. Spektaklio ištraukose vaidina aktoriai S. Nosevičiūtė, J. Kavaliauskas, S. Jukna, M. Rasteikaitė ir kt.  

Taip pat girdėsime 1986 m. laidos „Nepamirštami vardai“ ištraukas: savo prisiminimais apie aktorių, režisierių ir teatro pedagogą Vladą Jurkūną dalijasi aktorė J. Berūkštytė ir režisierius V. Grakauskas.

Prano Mašioto pasaka „Lakštingala ir varlė“ primins ne vienai radijo klausytojų kartai, koks buvo jų vaikystės  Pasakų Senelis – aktorius Vladas Jurkūnas.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Nijolė Baranauskaitė.

„Iš radijo aukso fondo“ lapkričio 24 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ lapkričio 25 d. 01.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...