captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierė Marija Stonytė

„Prieš kuriant filmą, man labai svarbu įsivardinti, ką juo noriu pasakyti, ir tada jau forma, personažai, pats filmavimo būdas – visa tai lieka antroj vietoj, tai yra malonumas – galvoti, kaip formuoji savo sakinius kinu“, – sako jaunoji kino režisierė Marija Stonytė.
Kino režisierė Marija Stonytė.
Kino režisierė Marija Stonytė.

„Prieš kuriant filmą, man labai svarbu įsivardinti, ką juo noriu pasakyti, ir tada jau forma, personažai, pats filmavimo būdas – visa tai lieka antroj vietoj, tai yra malonumas – galvoti, kaip formuoji savo sakinius kinu“, – sako jaunoji kino režisierė Marija Stonytė, kurios filmas „Kelių eismo taisyklės“ „Scanoramoje“ pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu.

„Sukurti spektaklį visai šeimai svajojau jau labai seniai. Mano karjeroje daug šiuolaikinės choreografijos darbų, modernių, sudėtingų, sunkių. O  kadangi pats turiu vaikų, dėl to man šis kūrinys yra labai artimas“, – proga įgyvendinti savo seną svajonę, pastatyti P. Čaikovskio baletą „Spragtukas“, džiaugiasi choreografas LNOBT baleto trupės meno vadovas Krzysztofas Pastoras. Pasak jo, spektaklis gimęs iš meilės Vilniui ir P. Čaikovskio muzikai.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ bei „Literatūra ir menas“.

„Per trumpą, bet intensyvų kūrybinį gyvenimą fotografas sukaupė didžiulį archyvą, kurį Lietuvoje publikuojame pirmą kartą. Į vieną knygą menininko veiklos pristatymo sutalpinti nepavyko, tad sudarėme du tomus. Pirmajame pateikiame išsamią kūrybos ir biografijos studiją. Antrajame tome prabyla fotografas – jo kūrinius lydi tik autorinės mintys“, – apie mokslinę studiją, skirtą tragiško likimo fotografijos klasikui Vitui Luckui, pasakoja fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė.

„Svarbiausia man yra kurti apie tai, kuo gyvenu. Tai nereiškia, kad būtinai turiu kurti vien tiktai apie 23-ejų metų merginas, kažką veikiančias filmuose. Prieš kuriant filmą, man labai svarbu įsivardinti, ką juo noriu pasakyti, ir tada jau forma, personažai, pats filmavimo būdas – visa tai lieka antroj vietoj, tai yra malonumas – galvoti, kaip formuoji savo sakinius kinu“, – sako jaunoji kino režisierė Marija Stonytė, kurios filmas „Kelių eismo taisyklės“ „Scanoramos“ „Naujojo Baltijos kino“ konkursinėje programoje pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu. Apie jaunų režisierių kūrybą, svarbiausius įkvėpėjus ir bendradarbiavimą su tėčiu, režisieriumi Audriumi Stoniu – pokalbis su M. Stonyte.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 21 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...