captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kaip išmokti abejoti

Kad piliečiai geriau suprastų, ką jie galvoja, kad viešoji diskusija būtų kokybiškesnė, o visuomenė – mąstanti ir kritiška, atspari dogmoms ir manipuliacijoms, kai kuriose Europos valstybėse filosofija dėstoma mokyklose kaip privaloma disciplina.

Kas yra tiesa? Kas yra asmuo? Kas mums leidžia manyti, kad esame tas pats asmuo visą laiką? Kas svarbiau, taika ar tiesa? Ar galia gali egzistuoti be smurto? Ar pasaulis sudarytas iš materijos? Ar turime protą? Jeigu taip, kaip protas susijęs su kūnu? Ar turime laisvą valią? Laisvą nuo ko? Ar mes apskritai ką nors žinome? Kaip mes žinome, kad žinome?

Net jei nesame pasiruošę abejoti savo nuostatomis ir žinojimu, net jei mūsų požiūriai permainingi ir pilni vidinių prieštaravimų, filosofiją praktikuojame visi. Kad piliečiai geriau suprastų, ką jie galvoja, kad viešoji diskusija būtų kokybiškesnė, o visuomenė – mąstanti ir kritiška, atspari dogmoms ir manipuliacijoms, kai kuriose Europos valstybėse filosofija dėstoma mokyklose kaip privaloma disciplina. Artėjant Pasaulinei filosofijos dienai su mokiniais ir mokytojais kalbėsime apie filosofiją Lietuvos mokykloje.  „Kai dirbau Jonavoje, stengdavausi, kad mokiniai eitų į senelių globos namus valyti langų. Per šitą, atrodo, buitinį, kasdienį langų valymą įgydavome labai daug medžiagos pamokoms ir pokalbiams apie egzistenciją, prasmę, senatvę, baime, kančią, mirtį, per šią patirtį atsiverdavo visa Martino Heideggerio fundamentalioji ontologija ir buvimas-mirties-link“,  – sako 11 metų mokykloje dirbęs filosofijos ir etikos mokytojas humanitarinių mokslų daktaras Darius Klibavičius.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – lapkričio 19 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama lapkričio 20 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close