captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Kęstučio Navako „100 du“

„Kiekvienas geras kūrinys kalba apie žmogų – apie tai, kuo žmogus gyvena, ko ilgisi, kas žmoguje yra labai pozityvu, o kas yra ydinga. Poezijoje man yra įdomūs bandymai nugalėti viduje iškylančias problemas, disharmoniją.“
Kęstučio Navako knygos „100 du“ viršelio fragmentas.
Kęstučio Navako knygos „100 du“ viršelio fragmentas.

„Kiekvienas geras kūrinys kalba apie žmogų – apie tai, kuo žmogus gyvena, ko ilgisi, kas žmoguje yra labai pozityvu, o kas yra ydinga. Poezijoje man yra įdomūs bandymai nugalėti viduje iškylančias problemas, disharmoniją, todėl geriausioje poezijoje pakanka dramatizmo, vidinės kovos, o įveikti tai, kas pasitaiko tavo, kaip dvasinės būtybės kelyje, yra labai įdomu. Tiesa, jokių funkcijų mano tekstai neturi atlikti. Jie tiesiog yra dvasinė kelionė, dvasinės kelionės žemėlapiai", – sako poetas Kęstutis Navakas. 

„Bažnytinio paveldo muziejaus  būsimas parodas „Abrozdėliai. Iš kun. Mozės Mitkevičiaus rinkinio“ ir Andriaus Kviliūno „Gyvieji paveikslai“ jungia atvaizdas, kaip žinia, kaip komunikacijos priemonė. Pirmoji ekspozicija yra savotiškas iššūkis – šie paveikslėliai gali būti vertinami dviprasmiškai, kupini istorijos elementų, padedančių atskleisti ir personalijas. O videodarbai – tai itin retas atvejis, kai šiuolaikinių technologijų priemonėmis kalbama apie šventuosius“, – teigia muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. Būsimas parodas studijoje pristatys ir menotyrininkė Skirmantė Smilingytė-Žeimienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Imdamasis teksto redaktorius įsivaizduoja kalbos stilių, žanrų piramidę. Vienaip reikės elgtis, jeigu turėsi redaguoti Europos Sąjungos dokumentą ar mokslo straipsnių rinkinį, visai kas kita, jei teks dirbti su publicistikos tekstais, dar kitaip – su vadovėliais“, – sako „Gimtosios kalbos“ žurnalo vyriausioji redaktorė Rita Urnėžiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie redagavimą.

„Kiekvienas geras kūrinys kalba apie žmogų – apie tai, kuo žmogus gyvena, ko ilgisi, kas žmoguje yra labai pozityvu, o kas yra ydinga. Poezijoje man yra įdomūs bandymai nugalėti viduje iškylančias problemas, disharmoniją, todėl geriausioje poezijoje pakanka dramatizmo, vidinės kovos, o įveikti tai, kas pasitaiko tavo, kaip dvasinės būtybės kelyje, yra labai įdomu. Tiesa, jokių funkcijų mano tekstai neturi atlikti. Jie tiesiog yra dvasinė kelionė, dvasinės kelionės žemėlapiai", – sako poetas Kęstutis Navakas. Pokalbis apie knygą „100 du“, kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose poezijos knygų kategorijoje.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ lapkričio 19 dieną, trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...