captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 60-metį švenčia dirigentas ir kompozitorius Vytautas Miškinis

Apie muziką, kuriamą ir atliekamą, apie mokytojus ir mokinius pokalbis studijoje su jubiliatu prof. Vytautu Miškiniu, choro „Brevis“ vadovu Gintautu Venislovu ir vargonininke Renata Marcinkute-Lesieur.
Dirigentas ir kompozitorius Vytautas Miškinis. BFL nuotr.
Dirigentas ir kompozitorius Vytautas Miškinis. BFL nuotr.

„Nebijau suklysti sakydamas, kad Mokytojas – taip V. Miškinį vadina dauguma „ąžuoliukų“ – yra viena iš svarbiausių asmenybių mano gyvenime. Atlikti savo Mokytojo kūrinių puokštę – tai mažiausia, ką galiu padaryti jubiliejaus proga“, – tvirtina choro „Brevis“ meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas.

„Nykioje sovietmečio pilkumoje Valaitis išsiskyrė viskuo – išvaizda, laikysena, interesais, užmojais, veikla. Jis netilpo sistemos rėmuose, gyveno plačiau, intensyviau, įvairiau net ir už daugumą menininkų. Asmeninis žavesys, meniniai gabumai, priklausymas neoficialiam Vilniaus elitui ir ankstyva mirtis pavertė Valaitį kultūriniu herojumi, apie jį sklido legendos, bet tikrų žinių būta labai mažai“, – pasakoja parodos „Teodoras Kazimieras Valaitis. 1934–1974“ kuratorė dr. Giedrė Jankevičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio kultūros komentaras. „Rusijos – Ukrainos konfliktas išryškino stebėtiną žiniasklaidos nuosmukį: ne informacija, o informacinis karas, ne vaizdai, o vaizdų retorika, ne įvykiai, o padirbta tikrovė“, – pastebi komentaro autorius.

„Nebijau suklysti sakydamas, kad Mokytojas – taip V.Miškinį vadina dauguma „ąžuoliukų“ – yra viena iš svarbiausių asmenybių mano gyvenime. Atlikti savo Mokytojo kūrinių puokštę – tai mažiausia, ką galiu padaryti jubiliejaus proga“, – tvirtina choro „Brevis“ meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas. Apie muziką, kuriamą ir atliekamą, apie mokytojus ir mokinius pokalbis studijoje su jubiliatu prof. Vytautu Miškiniu, choro „Brevis“ vadovu Gintautu Venislovu ir vargonininke Renata Marcinkute-Lesieur.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 18 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...