captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: mokslo pasiekimai gaminant naujos kartos vaistus

Vilniuje pradėjus veikti pirmajam Rytų Europoje mokslinių tyrimų centrui „Biotechpharma“, valdybos pirmininkas prof. Vladas Algirdas Bumelis prasitarė, kad tikėtina, jog po kažkurio laiko Lietuvoje, turėdami stiprią biotechnologijos pramonę, jau kalbėsime apie naują sritį – bioekonomiką.
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro „Biotechpharma“ laboratorija.
Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro „Biotechpharma“ laboratorija.

Vilniuje pradėjus veikti pirmajam Rytų Europoje mokslinių tyrimų centrui „Biotechpharma“, valdybos pirmininkas prof. Vladas Algirdas Bumelis prasitarė, jog tikėtina, kad po kažkurio laiko Lietuvoje, turėdami stiprią biotechnologijos pramonę, jau kalbėsime apie naują sritį – bioekonomiką.

Biotechnologijų ir biofarmacijos srityse Lietuvos mokslininkai yra gerai žinomi visame pasaulyje. „Biotechpharmoje“ kuriami naujos kartos vaistai, paremti genų inžinerija ir šiuolaikiniais mokslo pasiekimais. Tokie medikamentai pakeis praėjusiame amžiuje įprastus vartoti vaistus. „Žmonėms ypač aktualūs vaistai, skirti kovai su vėžiu“, – sako  biofarmacijos bendrovės „Sicor Biotech“ gamyklos direktorius Giedrius Žunda.

Tarptautinės verslo Taikos premijos laureatas technikos mokslų daktaras Vladas Lašas pasidžiaugė naujos mokslinio tyrimo centro atidarymu ir pašmaikštavo, jog dirbdami tokioje įmonėje kaip „Biotechpharma“ mokslininkai jaučiasi tarsi Anglijoje, todėl nėra prasmės laimės ieškoti pasaulio laboratorijose. Čia galima gyventi, džiaugtis ir kurti vaikams ateitį.

LMA prezidentas prof. Valdemaras Razumas apgailestauja, kad jaunuoliai nenoriai renkasi tiksliuosius, gyvybės mokslus: „Gali atsitikti taip, kad kuriantis aukštųjų technologijų įmonėms, pritrūksime specialistų“.

Taip pat laidos klausytojų laukia ekskursija po mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą „Biotechpharma“ su Kokybės užtikrinimo skyriaus vadove Jūrate Žundiene.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, rugsėjo 12 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT.RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...