captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„ World muzikos terpėje yra normalu paimti tradicinį instrumentą ir su juo daryti netradicinius dalykus. Štai, pavyzdžiui, tituliniame albumo kūrinyje „Lowlands“ aš groju diatonine birbyne. Niekas, ničniekas Lietuvoje to nedaro. Kodėl?“ – klausia multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.
Multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.
Multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

World muzikos terpėje yra normalu paimti tradicinį instrumentą ir su juo daryti netradicinius dalykus. Štai, pavyzdžiui, tituliniame albumo kūrinyje „Lowlands“ aš groju diatonine birbyne. Niekas, ničniekas Lietuvoje to nedaro. Kodėl?“ – klausia multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, pristatantis naują, kone trejus metus gludintą albumą „Lowlands“. Apie Saulių Petreikį ir jo įvaldytus muzikinius instrumentus – pirmadienio viktorinoje. 

„Nesiekiu nieko įrodinėti ar prikišinėti žiūrovui, ar aiškinti, kaip reikėtų ar nereikėtų gyventi. Tai – sintetika, su kuria kasdien susiduriame namie, darbe, naršydami portaluose, socialiniuose tinkluose ir pan.“, – sako programos „Atvira erdvė“ premjeros – teatro projekto „YesMoonCan“ idėjos autorius, dramaturgas ir režisierius Jonas Tertelis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Svarbiausia – gerai papasakota istorija, neįtikėtini nuotykiai, graži draugystė, pirmoji meilė, jausmai. Jie nesikeičia, ar tai būtų sovietmečiu, ar dabar“, – sako rašytojas Vytautas Račickas, kurio Metų knygos rinkimuose dalyvaujanti knyga „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ („V. Račickas“) nukelia į sovietmečio laikus, tačiau perteikia ir amžinąsias paauglio jausenas ir būsenas.

„Visų pirma tai nėra lietuviško folkloro albumas. Tai apskritai ne etno, ne folkloras, tai world muzika. Tokia, kokią aš ją įsivaizduoju ir mėgstu. Muzika, kurioje jungiasi daugybė įvairiausių pasaulio instrumentų, muzika, kuri neturi sienų. Kadangi Lietuvoje jos pačios ir jos klausytojų yra labai mažai, mano akys natūraliai krypsta ir į kitas šalis. <...> World muzikos terpėje yra normalu paimti tradicinį instrumentą ir su juo daryti netradicinius dalykus. Štai, pavyzdžiui, tituliniame albumo kūrinyje „Lowlands“ aš groju diatonine birbyne. Niekas, ničniekas Lietuvoje to nedaro. Kodėl?“ – klausia multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, pristatantis naują, kone trejus metus gludintą albumą „Lowlands“. Apie Saulių Petreikį ir jo įvaldytus muzikinius instrumentus – pirmadienio viktorinoje. 

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 17 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...