captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Europos muzikos ir teatro novatorius Heineris Goebbelsas

„Vokietijoje teatrinis laukas išties turtingas, veikia daugybė teatrų, išvystyta repertuarų sistema, todėl nenoriu konkuruoti su jais. Man įdomiau kurti tai, kas netelpa į repertuarinio teatro kategoriją, kas apskritai sunkiai įspraudžiama į įprastas kateogrijas.“
Europos muzikos ir teatro novatorius Heineris Goebbelsas.
Europos muzikos ir teatro novatorius Heineris Goebbelsas.

„Vokietijoje teatrinis laukas išties turtingas, veikia daugybė teatrų, išvystyta repertuarų sistema, todėl nenoriu konkuruoti su jais. Man įdomiau kurti tai, kas netelpa į repertuarinio teatro kategoriją, kas apskritai sunkiai įspraudžiama į įprastas kateogrijas“, – sako vienas garsiausių šių dienų muzikos ir teatro kūrėjų Heineris Goebbelsas.

Klaipėdoje atidaromas kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“. Ar iš tiesų po vienu stogu vietą atras menas ir verslas? Ar inkubatorius taps svarbia Klaipėdos meno erdve? Pokalbis su projekto vadove Raimonda Laužikiene.

„Internete galima viską pamatyti – net kaip pingvinai ašigalyje gyvena. Bet jeigu tu pats pasėdi ant ledkalnio šalio pingvino – tai visai kas kita“, – juokauja Dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys. Pasakojimas apie meną internete ir realybėje.

Kino forumas „Scanorama“ pristato naujausią režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą „Meistras ir Tatjana“, skirtą vienam įdomiausių ir talentingiausių praėjusio amžiaus Lietuvos fotografų Vitui Luckui. Pokalbis su režisiere ir Tatjana Luckiene-Aldag.

„Rusijos – Ukrainos konfliktas išryškino stebėtiną žiniasklaidos nuosmukį.  Ne informacija, o informacinis karas, ne vaizdai, o vaizdų retorika, ne įvykiai, o padirbta tikrovė“, – kultūros komentare pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Dauguma eilėraščių negyvi, tarsi imituoja gyvenimą. Kartais tai daro labai meistriškai ir patraukia skaitytojų dėmesį, bet žmogus, žinantis, kas yra poezija, visada atskirs – ar tai gyvas organizmas, ar muliažas”, – sako poetas Kęstutis Navakas, kurio poezijos knyga „100 du“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – susitikimas su neeiline asmenybe – vienu garsiausių šių dienų Europos muzikos ir teatrų kūrėjų Heineriu Goebbelsu. Apie sunkiai į įprasto meno kategorijas įspraudžiamą kūrybą H. Goebbelsą kalbina meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 15 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close