captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: asignavimai žemės ūkiui valstybės biudžeto projekte

Vyriausybės pateiktame Valstybės biudžeto projekte ateinantiems metams žemės ūkiui siūloma 3 milijardai  629 milijonai litų. Tai daugiau kaip 12 procentų visų biudžeto išlaidų. Žinant tik šiuos du skaičius, nereikėtų skubėti džiaugtis.

Vyriausybės pateiktame Valstybės biudžeto projekte ateinantiems metams žemės ūkiui siūloma 3 milijardai  629 milijonai litų. Tai daugiau kaip 12 procentų visų biudžeto išlaidų. Žinant tik šiuos du skaičius, nereikėtų skubėti džiaugtis ar kaltinti žemdirbius, kad jie gviešiasi ypač storos biudžeto pyrago riekės. Visuma  šiek tiek kitokia.

Kartu su kitais žemės savininkais už sodininkų bendrijose nuosavybės teise turimus žemės sklypus iki lapkričio 17 dienos mokesčius turi sumokėti ir sodininkai mėgėjai. Apskaičiuojant žemės mokestį, be kitų taikomas ir savivaldybių nustatytas tarifas. Didžiausias už sodininkų bendrijose turimą žemę jis gali būti 4 proc., toks pat kaip ir už apleistą. Gavę žemės mokesčio deklaracijas, alytiškiai sodininkai mėgėjai piktinasi, kodėl jiems, rūpestingai puoselėjantiems savo sklypus, mokesčiai išaugo dvigubai ir daugiau, kodėl Alytaus rajono savivaldybė nustatė tokį pat tarifą kaip ir už apleistą žemę.

Lietuvoje nuo seno žmonės mėgo valgyti skaniai, sočiai ir riebiai. Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių susirūpina sveika mityba. Be kita ko dabar skatinama labiau orientuotis į vadinamus  reformuliuotus maisto produktus. Tai produktai, kuriuose sumažintas riebalų, cukraus ir druskos kiekis.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 14 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close