captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: skaitymai mariose ir knyga į sieną

Su geriausia Islandijos aktore už maištingosios Heros vaidmenį filme „Metalistė“ pripažinta Thorbjorg Helga Thorgilsdottir Dyrfjorth kalbėsime, kuo vaikams naudingos knygos, mokančios išreikšti pyktį, ir kodėl verta raštu padėkoti rašytojams už jų knygas ir drąsą.

Rusnėje gimusios ir jaunystės metus praleidusios Šarlotės Kaizer kūryba Lietuvos žmonėms nėra pažįstama. 1940 m. Karaliaučiuje išleistas jos romanas „Ir vis naujos dienos“, pasakojantis apie tikrus Šilutės apylinkių Jociškių dvarelio įvykius, apdovanotas Herderio premija. Rašytojos mirties metais, 1966-aisiais, ją dar spėta apdovanoti Rytprūsių kultūros premija. Krašto žmonių iniciatyva rašytojos palikimas sugrįžta – Š. Kaizer knyga „Tėviškės namų ir sodybų aidai“ išversta į lietuvių kalbą. Valentinos Žigienės kalbinti rusniškiai rekomenduoja ją perskaityti, o patys ketina skaitymus surengti žvejų valtyje Kuršmarėse. „Venterine valtimi plauksime į marias, paskaitysime Š. Kaizer knygelės ištraukų, nuleisime gėlių vainiką, gal ji visa tai matys iš dangaus“, – sako Rusnės laivadirbys Kęstas Laukevičius, spontaniška iniciatyva pasitinkantis kraštietės knygą.

Su geriausia Islandijos aktore už maištingosios Heros vaidmenį filme „Metalistė“ pripažinta Thorbjorg Helga Thorgilsdottir Dyrfjorth (Þorbjörg Helga Þorgilsdóttir Dýrfjörð) kalbėsime, kuo vaikams naudingos knygos, mokančios išreikšti pyktį, ir kodėl verta raštu padėkoti rašytojams už jų knygas ir drąsą. Norintiems geriau susipažinti su šiuolaikine islandų literatūra menininkė rekomenduoja garsiausiu šių dienų Islandijos rašytoju vadinamo Steinaro Bragi romaną „Moterys“ („Konur“, 2008): „Tai vienintelė knyga, kurią perskaičiau ir mečiau į sieną“.

Ved. Audra Čepkauskaitė.

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, lapkričio 13 d., 16.03 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...