captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: daugiau sės žieminių kviečių ir rapsų

Kelmės rajone žemdirbiai šiemet augino beveik 9700 ha žieminių kviečių ir 1600 ha žieminių rapsų. Žymiai mažiau – rugių ir kitų kultūrų. Tad ir šį rudenį kelmiškiai žada didinti labiausiai jų laukuose pasiteisinusių, didžiausius derlius davusių kultūrų plotus.
Žieminiai rapsai.
Žieminiai rapsai.

Kelmės rajone žemdirbiai šiemet augino beveik 9700 ha žieminių kviečių ir 1600 ha žieminių rapsų. Žymiai mažiau – rugių ir kitų kultūrų. Tad ir šį rudenį kelmiškiai žada didinti labiausiai jų laukuose pasiteisinusių, didžiausius derlius davusių kultūrų – kviečių ir rapsų – plotus.

Šiemet visoje šalyje pastebimas erkių pagausėjimas. Jų atsiranda net tose vietose, kur anksčiau nėra buvę: miestų parkuose, aukštesnėje žolėje. Erkės gali sukelti įvairias ligas, bet dažniausiai – erkinį encefalitą. Lietuva, Čekija, Estija, Latvija, Rusija ir Slovėnija priklauso didelės rizikos regionui. Mokslininkai perspėja, kad erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir vartojant nevirintą pieną ar jo produktus. Kaip sumažinti erkių keliamą pavojų, išvengti sunkių susirgimų?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 11 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...