captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: scenos meno kūrėjų mintys dėl teatrų reformos

„Šioje situacijoje terminuotos sutartys siūlomos vien todėl, kad jūs [aktoriai] esate kūrybiniai darbuotojai. Bent aš manyčiau, kad iš tikrųjų tai yra neteisinga ir šiai nuostatai jums reikėtų prieštarauti“, – pastebi teisininkas, advokatas, VU dėstytojas dr. Nerijus Kasiliauskas.

„Šioje situacijoje terminuotos sutartys siūlomos vien todėl, kad jūs [aktoriai] esate kūrybiniai darbuotojai. Bent aš manyčiau, kad iš tikrųjų tai yra neteisinga ir šiai nuostatai jums reikėtų prieštarauti. Darbdavių tikslas ar svajonė būtų turėti tokį reguliavimą, bet jūs, kaip šios srities darbuotojai, turėtumėte sakyti kategorišką „ne“ tokiam reguliavimui“, – pastebi teisininkas, advokatas, Vilniaus universiteto dėstytojas dr. Nerijus Kasiliauskas.

„Lenkų kino mokykla mane išmokė improvizacijos, kurios niekada nevengiau ir preciziškai tiksliame Vakarų kine“, – prisiminimais apie savo kūrybinę karjerą, darbą su žymiausiais kino režisieriais dalijasi Vilniuje viešėjusi lenkų kino legenda, aktorė, režisierė, rašytoja ir dainininkė Krystyna Janda.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Pirmą kartą per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo istoriją scenos meno kūrėjai surengė visų šalies teatrų ir koncertinių įstaigų scenos meno kūrėjų suvažiavimą. Teatro bendruomenės nerimą sukėlė Kultūros ministerijos parengtas naujas Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo projektas, kuriame norima valstybinius (biudžetinius) repertuarinius teatrus perorganizuoti į viešąsias įstaigas ir įteisinti terminuotas sutartis su aktoriais. „Šioje situacijoje terminuotos sutartys siūlomos vien todėl, kad jūs [aktoriai] esate kūrybiniai darbuotojai. Bent aš manyčiau, kad iš tikrųjų tai yra neteisinga ir šiai nuostatai jums reikėtų prieštarauti. Priklausymas tam tikrai profesinei grupei, kad būtų priežastimi sudaryti terminuotas sutartis, tikrai nėra viešas interesas. Darbdavių tikslas ar svajonė būtų turėti tokį reguliavimą, bet jūs, kaip šios srities darbuotojai, turėtumėte sakyti kategorišką „ne“ tokiam reguliavimui“, – pastebi teisininkas, advokatas, Vilniaus universiteto dėstytojas dr. Nerijus Kasiliauskas.
„Išardyti – visada lengviau. Sugriauti – koks masinantis uždavinys, ar ne? Įkvepiantis. Tai daug lengviau, negu puoselėti, vystyti, ugdyti“, – teigia Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros dėstytojas doc. Vytautas Anužis. „Mūsų teatro vadovo problema apnuogino Kultūros ministerijos neįgalumą spręsti teatro problemas“, – sako Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Vytautas Kupšys.
Apie teatralus sukiršinusią Kultūros ministerijos iniciatyvą taip pat pasisako LNOBT baleto solistas Laimis Roslekas, LNDT aktorius Algirdas Gradauskas, lėlių teatro „Vaivorykštė“ režisierius ir aktorius Petras Mendeika.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro” lapkričio 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki  10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...