captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija" : tarptautinės patirtys – apie Tel Avivo modernistinio paveldo išsaugojimą

Šįkart laidoje išgirsite apie tai, su kokiais paminklosauginiais iššūkiais susidūrė Tel Avivo Baltasis miestas (miesto dalis, kuriai būdingi bauhaus stiliaus pastatai).
Tel Avivas.
Tel Avivas.

Šįkart laidoje išgirsite apie tai, su kokiais paminklosauginiais iššūkiais susidūrė Tel Avivo Baltasis miestas (miesto dalis, kuriai būdingi bauhaus stiliaus pastatai).. Įdomu tai, kad šiame mieste modernistinis paveldas, pradėtas kurti dar 1931 metais, ilgą laiką nebuvo vertinamas kaip architektūrinis palikimas. Tik dėka UNESCO ekspertų buvo atkreiptas dėmesys į pasaulinio lygio kultūrinį Tel Avivo paveldą, kuris 1994 m. jau buvo atsidūręs sparčiai augančios ekonomikos priespaudoje ir jam buvo reikalinga skubi pagalba. Po penkerių metų buvo parengtas restauravimo planas, į kurį kaip saugomi objektai buvo įtraukti daugiau nei 1150 klasikinio modernizmo arba tarptautinio stiliaus pastatų.

Taip pat kalbėsime apie šio stiliaus mokyklos ištakas Vokietijoje, jo unikalų pritaikymą visuomenės poreikiams ir paieškosime analogų Lietuvoje – ar mūsų augantys miestai nenaikina šios stilistikos pastatų tik todėl, kad dar neįvertino  tarpukario architektūrinio palikimo privalumų.

Laidoje dalyvauja architektė Tamara Goron, Tel Avivo restauracijos departamento specialistė, architektė Maja Ptašek, Dailės akademijos dėstytoja.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" rugsėjo 14 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...