captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: nesikeisk ir pritapsi

Su Europos šalių kino forume „Scanorama“ viešinčia viena įdomiausių šiuolaikinių Islandijos aktorių Thorbjorg Helga Thorgilsdottir Dyrfjorth kalbėsime apie sunkiąją muziką, politiką, karalaičių gelbėjimą ir pritapimą visuomenėje.

„Išvažiavau į kaimą, į vakarinę Islandijos dalį, išmokti melžti karvių. Sėdėdavau savo kambaryje ir klausydavausi muzikos. Klausydavausi, klausydavausi, tada eidavau į tvartą padėti ūkininkui, grįždavau ir vėl klausydavausi muzikos. Ten ji skamba visai kitaip. Visai kita atmosfera. Žinote, Islandijoje kaime žiemą taip tamsu, taip tylu... Nusivežiau gitarą, mokiausi groti. Geriausi muzikantai Reikjavike yra atvykėliai iš kaimo“, – apie pasiruošimą režisieriaus Ragnaro Bragasono filmui „Metalistė“ („Malmhaus“) pasakoja islandų aktorė Thorbjorg Helga Thorgilsdottir Dyrfjorth, už įsimintiną maištingosios Heros vaidmenį šiais metais pripažinta geriausia Islandijos aktore.

Kodėl Islandijoje tiek daug rašytojų, muzikantų ir kitų kuriančių žmonių? Menininkės požiūriu, atsakymo reikėtų ieškoti islandų pasaulėjautoje, iš mokesčių finansuojamame ir visiems lygiai prieinamame švietime bei kultūros politikoje, skatinančioje žmonių drąsą kurti.

Su Europos šalių kino forume „Scanorama“ viešinčia viena įdomiausių šiuolaikinių Islandijos aktorių kalbėsime apie sunkiąją muziką, politiką, karalaičių gelbėjimą ir pritapimą visuomenėje: „Herai atrodė, kad ji viena prieš visus. Bet ne viskas yra taip juoda – balta. Neprivalai pasikeisti, kad taptum bendruomenės dalimi. Gali būti savimi, kartu būdama bendruomenės dalimi – tave priims, ir tu gali priimti žmones tokius, kokie jie yra. Mūsų filmas ne apie tai, kad reikia herojaus, kuris tave išgelbėtų. Išgelbėti gali visi, kiekvienas. Jeigu tu tik atsiversi, jeigu priimsi pagalbą – visada atsiras žmonių, norinčių padėti“.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – lapkričio 12 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama lapkričio 13 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...