captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Jaroslavo Melniko „Maša, arba postfašizmas“

„Gyvename žiauriame pasaulyje, o literatūros pašaukimas – sąžiningai tą žiaurumą parodyti. Puoselėju daug vilčių, kad šis romanas apie įsivaizduojamą pasaulį ne tik sukrės skaitytojo vaizduotę, bet ir padarys jį geresnį.“
Jaroslavo Melniko knygos „Maša<br> arba postfašizmas“ viršelio fragmentas.
Jaroslavo Melniko knygos „Maša
arba postfašizmas“ viršelio fragmentas.

„Gyvename žiauriame pasaulyje, o literatūros pašaukimas – sąžiningai tą žiaurumą parodyti. Puoselėju daug vilčių, kad šis romanas apie įsivaizduojamą pasaulį ne tik sukrės skaitytojo vaizduotę, bet ir padarys jį geresnį. Kas mes esame? Ką mes mylime? Romane ieškau atsakymų į šiuos amžinus klausimus“, – teigia rašytojas Jaroslavas Melnikas, kurio romanas „Maša, arba postfašizmas“ („Alma littera“) dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Šių metų džiazo šventė nuo anksčiau mūsų organizuotų skiriasi tuo, kad ypatingą dėmesį skiriame atmosferos kūrimui. Festivalį pozicionuojame kaip visumą, o ne pavienių koncertų ciklą. Siekiame, kad tai būtų ištisas procesas, gaivališkas klausytojų bendravimas“, – aiškina XIII tarptautinio džiazo festivalio „Vilnius Mama Jazz“ sumanytoja Judita Bartoševičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kartais vertėjas raštu visą dieną ieško, kaip išversti vieną sakinį (ieško terminų arba medžiagos) – jis tam gali skirti daug laiko. Vertėjui žodžiu – tėra sekundės. Jis iš karto turi versti tai, ką girdi. Ir kartais vieną dieną verčia apie batus, kitą – apie ratus“, – sako Vilniaus universiteto Vertimo studijų katedros vedėja profesorė Nijolė Maskaliūnienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie vertimą žodžiu.

„Gyvename žiauriame pasaulyje, o literatūros pašaukimas – sąžiningai tą žiaurumą parodyti. Puoselėju daug vilčių, kad šis romanas apie įsivaizduojamą pasaulį ne tik sukrės skaitytojo vaizduotę, bet ir padarys jį geresnį. Kas mes esame? Ką mes mylime? Romane ieškau atsakymų į šiuos amžinus klausimus“, – teigia rašytojas Jaroslavas Melnikas. Apie knygą „Maša, arba postfašizmas“ („Alma littera“), kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų kategorijoje, pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 12 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...