captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: suvyniojami televizoriai, šviečiantys langai ar tapetai?

Anot KTU chemijos prof. Juozo Vido Gražulevičiaus, moksle taip pat vyrauja mados. Šiandien naujas  žodis – efektyvūs organiniai mėlynieji spinduoliai, skirti baltiems šviesos diodams sukurti, kurie užtikrins proveržį rentabiliose apšvietimo technologijose.
Chemijos prof. Juozas Vidas Gražulevičius Mauricijuje.
Chemijos prof. Juozas Vidas Gražulevičius Mauricijuje.

Anot KTU chemijos prof. Juozo Vido Gražulevičiaus, moksle taip pat vyrauja mados. Šiandien naujas  žodis – efektyvūs organiniai mėlynieji spinduoliai, skirti baltiems šviesos diodams sukurti, kurie užtikrins proveržį rentabiliose apšvietimo technologijose. Šioje srityje dirba daug pasaulio universitetų mokslininkų kartu su verslu, yra ir Nobelio premijos laureatai. KTU mokslininkai žengia toliau. Tikimasi neorganinius šviesos diodus pakeisti į organinius, kurie bus lankstesni, net suvyniojami, užims didesnius plotus. Pavyzdžiui, suvyniojami televizoriai, šviečiantys langai ar tapetai.

Laidos svečias KTU Chemijos technologijos fakulteto Polimerų chemijos ir technologijos katedros ved. prof. Juozas Vidas Gražulevičius. Šiais metais mokslininkas už pasiekimus medžiagų chemijoje ir inžinerijoje bei aktyvų bendradarbiavimą su mokslo partneriais iš Baltijos šalių buvo apdovanotas prestižine Baltijos Asamblėjos mokslo premija.

Mokslininkas juokauja, kad tarptautines konferencijas įmanoma derinti su poilsiu. Vienas iš mokslininko karjeros pliusų – didelės galimybės keliauti.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, lapkričio 12 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...