captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – pokalbis su istorike, Mokslo premijos laureate Katarzyna Korzeniewska

„Per daugiau nei dvidešimt Lietuvos nepriklausomybės metų lietuviams ir lenkams, tiksliau Lietuvos lenkams, išsiugdė patologinė strategija savo tikslų siekti principu kuo blogiau, tuo geriau.“
Istorikė<br> Mokslo premijos laureatė Katarzyna Korzeniewska.
Istorikė
Mokslo premijos laureatė Katarzyna Korzeniewska.

„Per daugiau nei dvidešimt Lietuvos nepriklausomybės metų lietuviams ir lenkams, tiksliau Lietuvos lenkams, išsiugdė patologinė strategija savo tikslų siekti principu kuo blogiau, tuo geriau. Iš vienos pusės – vaizduoti save kaip skriaudžiamą mažumą, iš kitos – nedalyvauti politiniame gyvenime ir viską vertinti tik tautiniu pagrindu“, – sako lenkų lietuvių ryšius tyrinėjanti istorikė, Mokslo premijos laureatė Katarzyna Korzeniewska.

„Per vienerius metus buvo sunku pasiekti visišką Kultūros tarybos nepriklausomybę nuo Kultūros ministerijos, kuri nenori paleisti lėšų skirstymo. O tai trukdo dirbti, nes ministro pateikti prioritetai neatitinka realaus kultūros gyvenimo“, – sako Kultūros tarybos narys, architektas Kęstutis Pempė.

„Kaip sako mūsų šūkis, menas turi būti ant vėliavos stiebo, jis turi būti aukštai – virš pilkos visuomenės, negatyvo ir agresijos“, – teigia trečiosios lietuvių šiuolaikinio meno „Kvadrienalės 2014“  kuratorė Ieva Ščervianinaitė.

„Lenkų kino mokykla mane išmokė improvizacijos, kurios niekada nevengiau ir preciziškai tiksliame Vakarų kine“, – prisiminimais apie savo kūrybinę karjerą, darbą su žymiausiais kino režisieriais dalijasi Vilniuje viešėjusi lenkų kino legenda, aktorė, režisierė, rašytoja ir dainininkė Krystyna Janda.

„Kasdienybė – vienoda kaip šaligatvio plytelės. Atsikeli ryte ir jau žinai, kas bus. Nebus nieko netikėto. Tuomet gali pagelbėti kokia nors mažytė katastrofa. Geriau – kinematografinė“, – savo komentare „Apokalipsė“ sako menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Kai pamačiau šią parodą, tuos darbus, kurių jau nebeprisimenu, supratau, kad esu geras menininkas. Jau buvau pamiršęs“, ˜– juokauja dailininkas Mikalojus Povilas Vilutis. Pasakojimas apie pirmąją retrospektyvinę ir jubiliejinę dailininko parodą.

Ilgojoje pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su lenkų lietuvių ryšius tyrinėjančia istorike, Mokslo premijos laureate Katarzyna Korzeniewska-Wolek kalbėsime apie Lenkijos ir Lietuvos ryšius šiandien, ar iš tiesų veikiame kaip svarbiausi partneriai, taip pat apie visais laikais svarbų galios įrankį – atmintį.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 8 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...