captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: 1913-ųjų kultūrinis pakilimas ir karo nuojautos

„1913. Šimtmečio vasara“. Kuo lietuvių kalba pasirodęs vokiečių žurnalisto, menotyrininko Floriano Illieso romanas, pasakojantis apie gyvenimą karo išvakarėse, patraukia skaitytojus? Ar gausybę meno, kultūros istorijų pateikiantis romanas nėra eklektiškas faktų kratinys?
Vokiečių žurnalisto<br> menotyrininko Floriano Illieso romano „1913. Šimtmečio vasara“ viršelio fragmentas.
Vokiečių žurnalisto
menotyrininko Floriano Illieso romano „1913. Šimtmečio vasara“ viršelio fragmentas.

1913-ieji Europos kultūros, meno ir mokslo pasaulio pakilimo metai, kai klesti Viena, Miunchenas, Berlynas ir Paryžius, meno istorijoje išlikusius darbus kuria Thomas Mannas, Raineris Maria Rilke, Pablas Picaso ir daugybė kitų, svarbius tyrinėjimus atlieka Sigmundas Freudas, o Adolfas Hitleris lieja akvareles. Tačiau jaučiamas ir nerimo punktyras: kas laukia po šio kultūrinio pakilimo?

Taip 1913-uosius romane „1913. Šimtmečio vasara“ aprašo vokiečių žurnalistas, menotyrininkas Florianas Illiesas. 

„Pagrindinė šios knygos ašis ta, kad apie mums puikiai pažįstamas istorines asmenybes pasakojama ne kaip apie kultūros paminklus, bet kaip apie realius žmones, su jų kasdienėmis silpnybėmis, apkalbomis ir problemomis“, – vokiečių dėmesio sulaukusį romaną apibūdina literatūrologė Jūratė Čerškutė.

Kuo lietuvių kalba pasirodęs, apie gyvenimą karo išvakarėse pasakojantis romanas patraukia skaitytojus? Ar gausybę meno, kultūros istorijų pateikiantis romanas nėra eklektiškas faktų kratinys? Apie tai pokalbis su knygos vertėja Kristina Sprindžiūnaite ir literatūrologe Jūrate Čerškute.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – lapkričio 9 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 12 d., trečiadienį, 01.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...