captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Nors vyresnieji melomanai iki šiol su nostalgija mena „senąją operą“ Basanavičiaus gatvėje, „naujajai operai“ – jau 40 metų. Apie LNOBT rūmus – pirmadienio viktorinoje.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. BFL nuotr.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. BFL nuotr.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Jo stiklinis fasado stačiakampis su virš stogo iškilusia „žalčio karūna“ ir laužytomis laiptų kaskadomis, vedančiomis pagrindinio įėjimo link, pažįstamas visiems – bent jau iš nuotraukų, atvirukų. Nors vyresnieji melomanai iki šiol su nostalgija mena „senąją operą“ Basanavičiaus gatvėje, „naujajai operai“ – jau 40 metų. Apie LNOBT rūmus – pirmadienio viktorinoje.

„Pirmiausia siekiame parodyti, kas naujo lietuvių ir pasaulio muzikos padangėje – tai premjeriniai kūriniai, dar negirdėti atlikėjai. Liekame ištikimi ir savo nuostatai atsigręžti į praėjusio šimtmečio muzikos „aukso fondą“, ypač aktualų jaunajai klausytojų kartai“, – sako tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“ meno vadovė kompozitorė Zita Bružaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pasirinktieji tekstai atrodo ir panašūs, ir skirtingi tuo pačiu metu, tačiau jie abu – apie istorijas – visuotines ir asmenines, mažas ir dideles“, – literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė pristato vokiečių rašytojo, kultūros istoriko ir žurnalisto Floriano Illieso romaną „1913. Šimtmečio vasara“ ir bene garsiausią olandų rašytojo, dailininko ir skulptoriaus Jano Wolkerso romaną „Turkiški saldumynai”.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Jo stiklinis fasado stačiakampis su virš stogo iškilusia „žalčio karūna“ ir laužytomis laiptų kaskadomis, vedančiomis pagrindinio įėjimo link, pažįstamas visiems – bent jau iš nuotraukų, atvirukų. Modernūs operos rūmai tapo neatskiriama Vilniaus kraštovaizdžio dalimi. Nors vyresnieji melomanai iki šiol su nostalgija mena „senąją operą“ Basanavičiaus gatvėje, „naujajai operai“ – jau 40 metų. Apie LNOBT rūmus – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 10 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...