captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: kokios realios kultūros projektų vykdymo galimybės 2015 metais?

„Norėtųsi, kad kultūros politikos strategijos įgyvendinime „pagarbaus atstumo“ principas būtų taikomas realiai, o ne formaliai“, – teigia Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, komentuodama 2015 m. paraiškų konkursą ir reikalavimus, keliamus projektų vykdytojams. 
 Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.
Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

„Šitą pilietišką vėliavą neša patyrę vilkai – Stasys Eidrigevičius, Edmundas Saladžius. Tai natūralu, nes brendimas, tapimas atsakingu, pilietišku savo visuomenės atstovu – viso gyvenimo reikalas. O štai jaunimas yra iškėlęs tikro meno vėliavą“, – sako trečiosios šiuolaikinės lietuvių kvadrienalės „Q14: dailė ant vėliavos stiebo“ meno vadovas tapytojas Vaidotas Žukas.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai”, „7 meno dienos”, „Literatūra ir menas” ir „Nemunas”.

„Kurti vaikams – mano mėgstama ir prioritetinė sritis. Matau prasmę investuoti ir dirbti naujiems, ateinantiems žmonėms, provokuoti jų kūrybiškumą“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjeros vaikams „Makaronų opera“ dailininkas Artūras Šimonis.

„Norėtųsi, kad kultūros politikos strategijos įgyvendinime „pagarbaus atstumo“ principas būtų taikomas realiai, o ne formaliai“, – teigia Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. Kultūros taryba, administruojanti Kultūros rėmimo fondo lėšas, paskelbė pirmąjį 2015 m. paraiškų teikimo konkursą. Projektų teikimo gairėse pakitę reikalavimai sukėlė didžiulį nerimą biudžetinių įstaigų būsimų projektų vykdytojams. Su kokiomis kliūtimis 2015 metais vykdydami visuomenei svarbius kultūros ir meno projektus susidurs jų teikėjai? Pokalbyje apie esamas, o ne įsivaizduojamas, kultūros politikos strategijos vystymo ir projektų vykdymo galimybes dalyvauja Kultūros tarybos pirmininkė D. Urbanavičienė, tarybos nariai: literatūrologė Gintautė Žemaitytė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, architektas prof. Kęstutis Pempė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis, Kultūros ministerijos Profesionaliojo meno skyriaus patarėjas Jurgis Giedrys.

 

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ lapkričio 7 dieną, penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close