captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: mėsos perdirbėjai per vasarą žemdirbių užaugintus galvijus superka pigiau

Mėsos supirkėjai naudojasi metų laiku – per vasarą žemdirbiai priauginę daugiau galvijų, priversti  juos parduoti pigiau. 

Molėtų rajone Babilninkų kaime ūkininkaujantis Artūras Arlauskas rado išeitį sunkmečiu kaip geriau tvarkytis pieno ūkyje. Jis visą pieną perdirba savo ūkyje ir produkciją realizuoja Vilniaus ir Utenos turguose. Tačiau, su sūnumi augindami mėsinius galvijus, negali pasipriešinti mėsos supirkėjams. Pastarieji naudojasi metų laiku – per vasarą žemdirbiai priauginę daugiau galvijų, priversti  juos parduoti pigiau.

Tradicinė ir jau du dešimtmečius rengiama Lietuvos veislinių triušių rudens paroda šiais metais vyks Raseinių technologijų ir verslo mokykloje  lapkričio 8 dieną. Renginio organizatoriai – Žemės ūkio rūmai bei Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugija. Anot specialistų, triušių paklausa Lietuvoje didėja,  jie auginami, ir mėsai, ir kailiui gali būti ir dekoratyviniai. Šalyje esančiuose triušių veislynuose ren­giamos pa­žin­ti­nės eks­kur­si­jos, populiarinti triušininkystę padeda ir tradicinės rudens parodos. Šiemet joje lankysis ir ekspertas iš Čekijos, padėsiantis nustatyti populiariausių Lietuvoje veislių geriausius atstovus.
 
Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Akmenės rajono Gaudžiočių kaimo ūkininku Algerdu Balčiūnu. Jis – visada optimistas ir išmanantis daugybę ne tik žemdirbiui reikalingų veiklų, domisi sportu. Nors pats agronomas, turi 100 ha., augina pusšimtį kiaulių, bet trečiadienį taisė šildymo katilą, beje, pritaikytą kūrenti grūdų atliekoms, pirmadienį su sūnumi ūkyje įrengė vaizdo stebėjimo kameras. Ketvirtadienį, ūkininkas tradiciškai lankosi Naujosios Akmenės turguje, dar planavo spėti prie fermos vamzdžius apšiltinti. Ar suspėjo visur, kokia diena buvo ūkininkui?
 
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – penktadienį lapkričio 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...