captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: medalių vertė – istorijos įamžinimas

Atrasti Lietuvą galima įvairiai: dviračių žygyje ar plaukiant baidarėmis. Galima išvažinėti savo kraštą skersai ir išilgai, galima jį pamatyti iš paukščio skrydžio. Prisiliesti prie Lietuvai reikšmingų istorinių įvykių, geriau juos suvokti galima ir per mažąją skulptūrą – medalius.
650-osioms Mėlynųjų vandenų mūšio metinėms paminėti pristatomas unikalus paauksuotų medalių rinkinys „Lietuviško ginklo pergalė“.
650-osioms Mėlynųjų vandenų mūšio metinėms paminėti pristatomas unikalus paauksuotų medalių rinkinys „Lietuviško ginklo pergalė“.

Atrasti Lietuvą galima įvairiai: dviračių žygyje ar plaukiant baidarėmis. Galima išvažinėti savo kraštą skersai ir išilgai, galima jį pamatyti iš paukščio skrydžio. Prisiliesti prie Lietuvai reikšmingų istorinių įvykių, geriau juos suvokti ir įvertinti galima ir per mažąją skulptūrą – medalius.

Anot Vilniaus universiteto docentės, istorijos mokslų daktarės Genutės Kirkienės, bendrovės „Monetų namai“ kolekcininkams siūlomos medalių serijos, kuriose įamžinti reikšmingi Lietuvos istoriniai įvykiai, ir yra jų pagrindinė vertė. Pavyzdžiui, 650-osioms Mėlynųjų vandenų mūšio metinėms paminėti pristatomas unikalus paauksuotų medalių rinkinys „Lietuviško ginklo pergalė“. Esame daug girdėję apie Durbės, Saulės, Žalgirio mūšius, tačiau labai mažai apie Mėlynųjų vandenų, Oršos ar Salaspilio kautynes.

Bendrovės „Monetų namai“ vadovė Ieva Galiauskienė teigia, kad mūsų šalies istorija yra labai turtinga, todėl suprantama, kad ne visiems įvykiams skiriama vienodai dėmesio. „Monetų namai“ kartu su istorikais, skulptoriais siekia medaliuose ir monetose įamžinti tai, kas Lietuvos istorijoje vertingiausia.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 8 d., 15.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...